7+1 hier, ktoré vychádzajú tento týždeň na Xbox One

This Week on Xbox May 22-28

Ten mesiac sa nám pomaly blíži ku koncu. Máme tu už štvrtý, prakticky posledný celý májový týždeň a s ním zároveň aj akési odpočítavanie času do Microsofťáckej E3 konferencie. Už o 20 dní totiž uvidíme Project Scorpio v celej svojej kráse, uvidíme nové (aj staré) exkluzivity a dozvieme sa vlastne všetko, čo potrebujeme. No aj keď teraz čakáme na Scorpio, vývojári nečakajú a vydávajú hry.

A tak pokračujeme v zabehnutom a prinášame prehľad o hrách, ktoré boli ohlásené už dávnejšie a dočkajú sa tento týždeň oficiálneho vydania na Xbox. Tento týždeň je výnimočný v tom, že nás čaká aj jedna dlho známa exkluzivita, ktorá vychádza z programu Xbox Game Preview a má exkluzívny launch na našich X-krabiciach. Je ňou vesmírna hra Everspace, ktorú ste si mohli doteraz stiahnuť zadarmo v rámci testovania a ak sa vám hra zapáčila, mohli ste si ju tiež kúpiť a podporiť tak jej vývoj.

Portal Knights (23.5.2017)

Tento týždeň viacmenej odštartujeme tak nejak vylepšeným klonom Minecraftu. Titul Portal Knights vyšiel už dávnejšie na PC a PlayStation 4 a až teraz sa vývojári rozhodli ho vydať aj na Xbox. Na rozdiel od Minecraftu sa Portal Knights odohrávajú na náhodne generovaných ostrovoch vo vzduchu a majú dostatočne vylepšenú grafiku na to, aby ste si to nepomýlili s texture packom. Napríklad stromy tu sú plne v 3D, nie sú to štvorce. Takisto postavy vyzerajú kvalitnejšie, ale kockatý svet sa zachoval.

Portal Knights
Portal Knights
Developer: 505 Games
Price: $19.99

Embers of Mirrim (24.5.2017)

V tejto hre sa pre zmenu zmocníte ovládania mýtického tvora, ktorý má schopnosť rozdeliť sa na dva prúdy svetla a tmy, čím vie prekonať aj zdanlivo neprekonateľné prekážky. Hlavný hrdina pritom trochu imituje mačku, čo mu len pridáva na obratnosti. Žeby sa hranie za mačky stalo novým trendom? Veď už minulý týždeň sme tu mali A Walk in the Dark, taktiež s mačkou. lol. V Embers of Mirrim však nebudete zachraňovať kamarátku, tu budete mať úlohu obnoviť svetový mier. V oboch prípadoch však ide o plošinovku z pohľadu z boku.

Embers of Mirrim
Embers of Mirrim
Price: $14.99

Unit 4 (24.5.2017)

Plošinovku sme tu mali, mali sme tu upgrade Minecraftu a čaká nás aj jedna pixel-artovka. Tentoraz to je indie titul Unit 4, kooperatívna hra pre 4 hráčov, ktorí môžu hrať na jednej obrazovke a bojovať proti mimozemšťanom a bossom. Vyzerá to na takú decentnú zábavku.

Unit 4
Unit 4
Developer: Gamera Games
Price: $14.99

RiME (26.5.2017)

Minimálne svojim grafickým štýlom mi táto hra pripomína staršie PS2 exkluzivity Ico, Shadow of the Collosus. Dokonca, nebyť určitých zmien vo vývoji a vo vlastníctve copyrightu, RiME mohla byť tiež PlayStation exkluzivita.

Projekt označovaný ako Echoes of Siren mal byť úplne pôvodne Xbox exkluzivitou, Microsoft ho však nechcel. Vývojári z Tequila Works potom zašli za Sony, ktoré ich s radosťou prijalo a prispelo im na vývoj projektu. Časom sa však tvorcovia neuspokojili s exkluzivitou a odkúpili od Sony práva na hru a tento týždeň ju idú vydať multiplatformovo, pre Xbox One, PlayStation 4 a PC.

Hráte tu za malého chlapca, ktorý potrebuje utiecť z ostrovu, na ktorý sa zatúlal vďaka búrke. Na open-worldovom ostrove nie je sám. Sú tu príšery, ktoré vás môžu zabiť. No tiež tu sú rôzne hádanky, ktoré musíte splniť, aby ste mohli napredovať v dianí. Takže to vyzerá na celkom zaujímavý titul.

RiME
RiME
Developer: Grey Box
Price: $29.99

Everspace (26.5.2017)

Ako som spomenul vyššie, Everspace 1.0 sa dočká exkluzívneho konzolového launchu na Xboxe One a vďaka podpore Xbox Play Anywhere bude dostupná aj pre Windows 10. Teraz už oficiálne sadnete do vesmírneho korábu a prebojujte, precraftujte a prelootujte sa k víťazstvu. Vesmírna singleplayerovka si dáva záležať na grafike a tiež ponúka nelineárny príbeh. Pritom stretnete veľa zaujímavých postáv, každú s vlastným príbehom a veľakrát vám pomôžu v napredovaní v storyline. Určite, kým je možnosť, si stiahnite túto hru zadarmo na vyskúšanie a ak sa vám zapáči, tak aspoň budete vedieť, do čoho idete.

EVERSPACE™
EVERSPACE™
Developer: ROCKFISH Games
Price: $29.99

Get Even (26.5.2017)

Zažiť first-person strieľačku, to nie je nič nové. Ale okoreniť ju o psychologický dej, v ktorom sa prebudíte v opustenej psychiatrickej liečebni a neviete, ako ste sa tam dostali? Tak to je už niečo. Hra od poľských vývojárov vás zavedie do temného a tak trochu strašidelného prostredia, kde bude vašim verným spoločníkom smartfón s pokročilými funkciami, ktoré vám pomôžu odokryť minulosť a zistiť, prečo ste vlastne tu.

Get Even
Get Even

Spellspire (26.5.2017)

Textových hier sme mali v minulosti hneď niekoľko, no zdá sa, že s touto generáciou konzol ich je absolútne minimum. Už tento týždeň ich však doplní kreslená 2D adventúra Spellspire, ktorá sa riadi heslom „Pero je mocnejšie než meč“. A tak budete v tejto akčnej RPG zbierať písmená, tvoriť z nich slová a následne ich strieľať kúzelným prútikom na svojich nepriateľov. A platí, že čím je slovo väčšie, tým bude útok silnejší.

Spellspire
Spellspire
Developer: 10tons Ltd.
Price: $9.99

Constructor (26.5.2017)

A týždeň zavŕšime ďalšou skladačkou. Zdá sa, že Xbox One zažíva rozmach staviteľských hier a mestských simulátorov a preto v piatok na Xbox zamieri aj hra Constructor, ktorá je vlastne také SimCity s trochu slabšou grafikou. Môžete sa stať teda magnátom, ktorý bude rozhodovať o rôznych veciach, ktoré súvisia s rastúcim veľkomestom. Constructor tiež podporuje multiplayer pre štyroch hráčov. V tomto prípade ide o online multiplayer cez Xbox Live servery.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *