Ako si vybrať správne Call of Duty: Black Ops Cold War pre svoj Xbox?

Call of Duty: Black Ops Cold War

Activision v týchto dňoch vydáva najnovšie pokračovanie svojej dlhoročnej vojenskej série Call of Duty: Black Ops Cold War. Vydavateľ však z nie veľmi pochopiteľného dôvodu vydal odlišné verzie pre Xbox One a pre Xbox Series X. Ktorá je ktorá, na prvý pohľad nemusí byť celkom jasné.

Obe verzie majú totiž rovnakú grafiku na prednom obale. Rozdiel je len v pár drobných detailoch, ktoré však majú v konečnom dôsledku drastický dopad na to, aký zážitok z hry si doprajete. Poďme sa teda pozrieť na to, ako si vybrať správnu verziu hry pre svoj Xbox.

Nájdi 5 rozdielov

Ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie, jeden obal prináleží verzii pre Xbox One, druhý verzii pre Xbox Series X. Paradoxne, obe verzie môžete zapnúť na oboch konzolách. Má to ale svoj háčik.

Xbox One verzia hry je totiž vylepšená maximálne pre Xbox One X, teda najvyššiu z bývalej generácie konzol. Táto konzola bola vydaná v roku 2017 a umožňuje hrať nanajvýš v 4K rozlíšení pri 60fps, s podporou HDR rozlíšenia. Pretože Xbox Series X umožňuje hrať cez spätnú kompatibilitu hry z Xbox One, Xbox 360 a pôvodnej Xbox konzoly, túto verziu si môžete zahrať aj na najnovšom železe. Ale ako som povedal, len cez spätnú kompatibilitu.

Že sa jedná o Xbox One verziu hry, spoznáte vďaka vygravírovanému nápisu Xbox One na zelenom plaste obalu. V spodnej časti, kde sa nachádza vekové ohodnotenie hry, nájdete informáciu „Xbox One Game Playable on Series X“, teda že sa jedná o hru z Xbox One, hrateľnú na Xbox Series X. A napokon je to aj poradie konzol v čiernom pásiku vo vrchnej časti obalu: XBOX ONE • XBOX SERIES X.

Call of Duty Black Ops Cold War Xbox One Cover
Toto je obal od Xbox One verzie Call of Duty: Black Ops Cold War

Xbox Series X verzia hry však umožňuje hrať hru až pri 120fps, čo využijú profíci pri hraní na špičkových herných monitoroch alebo televízoroch, ktoré podporujú HDMI 2.1. Ďalej má táto verzia hry podporu pre ray-tracing, vďaka čomu budú odlesky v tejto verzii hry realistické. Napokon môžu hráči vďaka SSD očakávať rýchlejšie loadingy, a hra si zachová cross-platform multiplayer s ostatnými konzolami a PC.

Obal tejto verzie spoznáte vďaka vygravírovanému nápisu Xbox na zelenom plastovom obale, na okraji ktorého je nalepená tmavá nálepka „Series X“. Obal obsahuje prehodené poradie názvov konzol v čiernom pásiku: XBOX SERIES X • XBOX ONE. No a napokon absentuje nápis „Xbox One Game Playable on Series X“, zato pribudla notifikácia „Xbox Series X + Xbox One Games Included“. K tejto verzii totiž dostanete prístup k verzii hry pre starú konzolu grátis.

Call of Duty Black Ops Cold War Xbox Series X Cover
Toto je obal od Xbox Series X verzie Call of Duty Black Ops Cold War

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *