RECENZIA Refunct: Krátka, no zároveň krásna hra

Refunct

Jednou z hier, ktoré mi v posledných dňoch padli do oka, je hra Refunct. A bodaj by nie, keď sľubuje oddychový zážitok a stojí len 2,99€.

Refunct spĺňa svoju primárnu úlohu na jednotku s hviezdičkou. Je to hra, ktorá sľubuje relax a preto tu hráči nenájdu prakticky žiadnu hrozbu, umieranie, ani potrebu reštartovať hru od začiatku, len aby ju prešli. Skutočne ju prejdete na prvý pokus, pričom zážitok si zrejme neskôr zopakujete.

ReFunct

V princípe sa vynárate z vody v abstraktnom svete, ktorý je zložený z kvádrov, ktoré dostávajú pod vašimi nohami živé farby, a tlačidlá, ktorými vysuniete ďalšie kvádre. Vlastne to pôsobí, akoby ste si maľovali 3D obrázok s pomocou joysticku. Osobne mi tento svet trochu pripomína limbo vo filme Inception. V oboch prípadoch ide o abstraktný svet, taký snový. Hra pomocou neho rozpráva krátky príbeh, na konci ktorého sa usmejete. Naozaj 🙂

ReFunct

Na tom, že vo vás hra zanechá dobrý pocit, sa podieľa aj jej soundtrack. Používa sa hudobný album Connections od nezávislého hudobníka Kristoffersona. Album ponúka 14 skladieb nesúcich sa v duchu oddychovej melódie a jemnej elektroniky. Niečo ako keby ste balancovali medzi klavírovým sólom z Interstellaru a tvorbou od Aphex Twina. Keď už spomínam ten Interstellar, tak jedna skladba zo soundtracku, Shatter, znie, akoby sa ním priamo inšpirovala. K hre však tento soundtrack pasuje perfektne.

Keď som však hru doteraz chválil, tak v čom spočíva háčik, keď hra stojí necelé 3€? Je to kvôli dĺžke. Hra je myslená ako krátka oddychovka a pri normálnom hraní ju prejdete asi za 20 minút. Nič vám však nebráni znovu si hru zopakovať, keďže priamo v menu je možnosť reštartu. Môžete ho využiť na splnenie achievementov. Napríklad môžete skúsiť hru prejsť pod 4 minúty alebo ju dokončiť s tým, že vyfarbíte len 33% políčok. Čo je trochu zdĺhavejšia úloha.

Refunct
Refunct
Price: 2,99 €

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *