Resident Evil Revelations vyjde aj na Xbox One, má potvrdený dátum vydania

Resident Evil Revelations

Capcom má rád portovanie starých hier a výnimkou nie je ani vydanie Resident Evil Revelations na nové konzoly. Menovite na Xbox One a PlayStation 4. Hra vyšla už v roku 2012 na Nintendo 3DS, vďaka čomu séria debutovala na tomto handhelde. Časom potom vyšla na PlayStation 3, Xbox 360 a Wii U.

Tento titul ukazuje udalosti z roku 2005, medzi hrami Resident Evil 4 a Resident Evil 5, pričom v ňom znovu sledujeme príbeh Chrisa Redfielda a Jill Valentine. Veteránske duo ide na vlastnú päsť vyšetrovať záhadu opustenej výletnej lode Queen Zenobia v Stredozemnom mori. Vyšetrovanie sa vám tentoraz bude realizovať lepšie a to aj vďaka prechodu na kvalitnejšie textúry, prerobený pohyb príšer, viac detailné prostredie a 1920 x 1080 pri vyššom framerate. Príjemným bonusom je aj dostupnosť všetkých doteraz vydaných DLC, pričom v hre sa dajú odomykať progresiou.

Okrem singleplayerovej kampane tiež hra ponúka online režim Raid vrátane scenáru The Ghost Ship: Chaos. Hra ďalej ponúka štyri rôzne ovládacie schémy, ktoré si berú inšpiráciu z rôznych spôsobov ovládania ostatných RE titulov. Každý hráč si tak vie nájsť svoj preferovaný spôsob ovládania. Hra vychádza na Xbox One už 29.8.2017 a ku koncu roka 2017 vyjde aj na Nintendo Switch, kde sa dočká kompletnej edície – tá totiž okrem prvého dielu obsahuje aj druhý.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    RE Xcode Veronica byla moje první hra na PS2 a asi i nejlepší…. Tato hra mi ji hooodně připomíná… Uvidím, třeba si ji časem dohraji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *