Xbox One X prekonal celoročné objednávky PS4 Pro za tri dni!

PS4 Pro vs Xbox One X

Situácia okolo Xbox One X je pozoruhodná a verte mi, že keď niečo prezentujete dobre, tak sa to bude dobre predávať. Po počiatočnom fiasku Xboxu One v roku 2013 prichádzajú svetlé časy – Xbox One X totiž práve za tri dni prekonal predaje PS4 Pro.

V tomto prípade hovoríme o situácii u jedného z najväčších predajcov na svete – u Amazonu. Ten predáva produkty globálne a kvôli svojmu vedúcemu postaveniu sa často jeho štatistiky používajú v reálnych štatistikách a prieskumoch. Že ale Xbox One X prekonal celoročné predaje PS4 Pro za 3 dni, zrejme nikto nečakal.

Keď sa pozriete na najpredávanejšie produkty roka 2017 na Amazone, uvidíte tu hromadu bežného tovaru. Xbox One X sa od spustenia predobjednávok podarilo vyšvihnúť na 66. miesto v tabuľke, čím výrazne prekonal posledných 8 mesiacov PS4 Pro – tá sa usadila na 90. mieste. Pritom táto konzola tvorí zhruba 20% všetkých predajov PS4 a na trhu je len 10 mesiacov.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

6 komentárov

 1. Danny píše:

  Divizi xboxu to opravdu přeju ?

 2. StriderCZ píše:

  MS to přeji… A z úspěchu mám upřímnou radost

 3. Rado píše:

  pokiaľ niesu officiálne čísla, tak nik nevie ako na tom objednávky sú. 500 000? 1000000? 3000000 9000000? Ale aj tak je super, že v priamom boji scorpio vytrelo zrak ps4pro a celý sonyultras.

  • Jaromír Miko píše:

   Celkovo bolo predaných asi 60 miliónov PS4-iek, z čoho 20% tvorí PS4 Pro – 12 000 000. Plus počiatočná nedostupnosť počas prvých pár mesiacov, čiže to môžu byť veľmi slušné čísla

   • Rado píše:

    ja nejakým číslam od sony neverím, oni vyexpedujú ps4 a tvrdia v počtoch, že ich predali a pritom ležia na sklade. sony v tomto si prihrieva falošne polievočku.

    • JozoZele píše:

     Ale vyexpedovanie znamena predaj. Myslis, ze sony zaujima ci to nase kamenne predajne dokazu predat? Tie predajne to musia kupit od sony. A som si isty, ze by to nekupovali keby to nevedeli predat.

     …ale drzim palce xboxu. Uz sa chystam moje one-ko vymenit za x-ko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *