Samsung HMD Odyssey ponúkne špičkový virtuálny zážitok na Windows 10 už o mesiac

Samsung HMD Odyssey
O možnom uvedení zariadenia s označením Samsung Odyssey sa hovorilo už dávnejšie, no len teraz môžeme vyhlásiť, že je to pravda. Microsoft totiž na svojom evente v San Franciscu, zameranom na VR, predstavil nový Samsung HMD Odyssey, ktorý je hneď po HoloLens druhým najlepším headsetom s Windows.

500-eurový headset od Samsungu totiž ponúka dvojicu 3,5″ AMOLED displejov s rozlíšením 2880 x 1600 a 110° zorným poľom. AMOLED displej ponúka živé farby a skutočné podanie čiernej farby, keďže „čierne“ pixely sú v tomto prípade vypnuté. Dokonca tento headset disponuje AKG slúchadlami pre 360° priestorový zvuk. Tým však inovácie nekončia.

Samsung HMD Odyssey

Disponuje tiež špeciálnym priestorovým senzorom pomenovaným Six Degrees of Freedom (šesť stupňov voľnosti), aby užívatelia mohli používať intuitívne a zachovali si prirodzený pohyb. K pohybu vo virtuálnom svete slúži aj dvojica pohybových ovládačov, ktoré sme mohli vidieť už skôr v tomto roku. Nechýba ani mechanické koliesko na prispôsobenie headsetu.

Za zmienku rozhodne stojí, že Samsung HMD Odyssey vychádza 6. novembra/listopadu za cenu 499 dolárov. Je teda drahší oproti ostatným, ale aj pokročilejší.

via MacRumors

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *