Koniec? EA Sports tituly už zrejme nebudú vychádzať každý rok

EA Sports logo by Marcelo Petrella
U titulov EA Sports sa zrejme nemožné stane skutočným. Spoločnosť Electronic Arts totiž nevylúčila, že sa v sériách FIFA, Madden NFL alebo NHL dočkáme páuz.

EA nás prakticky každý rok zásobuje novými dielmi svojich športov a nevyzeralo to, že by sme sa niekedy mali dočkať zmeny. Konieckoncov, vydávanie nových dielov každý rok a Ultimate Team systém garantovali, že si EA každoročne pripíše na konto nejakú tú miliardu.

CEO Andrew Wilson totiž prezradil, že v budúcnosti by sa mohli športové hry zmeniť v službu a tak by už hráči nemuseli každý rok minúť 60-70€ na novú hru. Namiesto toho by existovala jedna FIFA, jedno NHL, jedno Madden NFL a jedno NBA Live. A hráči by už len získavali updaty. O zisk by sa starali už len príjmy z Ultimate Team. A podľa toho, ako sa darilo EA v minulom štvrťroku, sa ani nečudujeme, že EA vidí budúcnosť v jednej hre.

Spoločnosť oznámila, že za minulý štvrťrok zarobila 579 miliónov dolárov zo služieb typu FIFA Ultimate Team a zo Sims 4. Oproti tomu predaj nových hier činil len 119 miliónov dolárov. Podľa EA patrí vydávanie hier k najslabším článkom v jej obchodnom modeli. Pretože predaje klasických hier klesajú a naopak Ultimate Team zarába niekoľkonásobne viac, pre EA už nedáva zmysel, aby sa zapodievala vydávaním nových hier. Je preto zrejmé, že sa časom športy radikálne zmenia.

fifa 18 ultimate scream

via Bloomberg

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *