Nová skateboardová hra Session bola oznámená pre PC a Xbox One

Session
Pokiaľ si odmyslíme, že Skate 3 získal vďaka spätnej kompatibilite tretí dych, žáner skejtových hier na dnešných konzolách zýva prázdnotou. Situácia sa ale môže zmeniť, štúdio crea-ture Studios oznámilo novú hru Session pre PC a Xbox One.

Session má byť simulátorom skateboardingu, ktorý čerpá inšpiráciu zo zlatej éry skateboardingu, ktorá skončila zhruba pred 10 rokmi. Je teda jasné, že vývojárov mimo iného inšpirovala aj séria Tony Hawk’s, ktorej posledný diel bol absolútne tragický po stránke spracovania. Hra však ponúka jedinečnú schému ovládania a miesto skórovania je prednosťou absolútna voľnosť, kde má každý board svoje vlastnosti, presne ako v skutočnosti.

V titule ide predovšetkým o autenticitu, čo autori docielili aj tým, že hráči ovládajú každú nohu samostatným analógom. Práve kvôli tomu bude možné vytvárať rôzne kombinácie skokov a zrejme nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že to privolá aj veľa pádov. K tomu ponúka premyslený systém balancovania, striedanie dňa a noci, ako aj videorežim, aby sa hráči mohli podeliť o rôzne momenty.

Pretože sa jedná o hru na Kickstarter, vývojári rovno zverejnili sumár svojich plánov, čo sa vývoja týka. Základná hra, na ktorú chcú autori vyzbierať 60 000 dolárov, ponúkne vlastne len skejtovanie na určitej mape. Pokiaľ sa im podarí vyzbierať 130 000 dolárov, hra má ponúknuť customizáciu postavy a skateboardu. Pri $205 000 majú pribudnúť minirampy, mega rampa a vertikálny skating, kde na motion capture bude využitý pro-skejter Elliot Sloan.

Za 280 000 pribudne dodatočný City Hub, 360 000 zabezpečí online multiplayer, 410 000 dolárov odomkne editor parku a umiestňovanie objektov (map editor). Za 450 000 dolárov hráči môžu očakávať filmársky mód, za 510 000 aj príbehový mód. 585 000 zaručí druhý City Hub a ak by sa autorom podarilo vyzbierať 620 000 dolárov, pribudne podpora pre Steam Workshop.

Vydanie hry sa očakáva niekedy v roku 2019. Kickstarter kampaň môžete podporiť tu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *