AKTUALIZOVANÉ: PlayerUnknown’s Battlegrounds pobeží v 30fps na Xbox One X

PlayerUnknown's Battlegrounds
Ako bude vyzerať PlayerUnknown’s Battlegrounds na Xbox One X? No, to je dobrá otázka. Brendan Greene sa k tomu totiž veľmi nevyjadroval, no veci naznačujú tomu, že hra dokáža na výkonnejšom železe viac, než na tom základnom.

Rozlíšenie ostáva nateraz veľkou neznámou, hra však môže dostať vyšší framerate. Vývojárom sa podarilo PUBG rozbehať na Xbox One X v 60fps, s čím mala základná konzola problémy. Tam bude framerate zo začiatku obmedzený na 30fps, časom ale zrejme dorazí podpora 60fps. Bluehole neustále pracuje na optimalizácii a v súčasnosti im hra interne beží medzi 30-40 snímkami za sekundu. Stále to však nie je to, po čom by túžili, a preto hra začína svoju púť v Game Preview programe. Tam vychádza už 12. decembra/prosince a to dokonca aj ako krabicová verzia s digitálnym kľúčom.

Spočiatku tiež nebude hra ponúkať 4K textúry. Dôvodom je, že neexistujú. Pretvoriť súčasné textúry do potrebného rozlíšenia vyžaduje čas, ktorý zatiaľ Bluehole nemá a preto sa jedná o dlhodobý cieľ. Nateraz hra pobeží vo vyššom rozlíšení, zachová si ale pritom textúry z Xbox One S (a PC). Obe verzie však podporujú HDR.

AKTUALIZOVANÉ 15:40: Brendan Greene najnovšie vyhlásil, že hra pobeží na všetkých Xbox One konzolách, vrátane X, pri 30fps. Jeho predošlé tvrdenie o „jednoznačne 60fps na Xbox One X“ teda neplatí. Dodáva ale, že tím neustále hľadá spôsob, ako zvýšiť framerate. Nevylúčil, že v budúcnosti sa framerate na konzoli zvýši.

 

PlayerUnknown's Battlegrounds Boxed Copy

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *