Pohľad na dvojicu mobilných PUBG hier

PlayerUnknown's Battlegrounds PUBG
Mobilný trh je v Číne veľmi lukratíny. Vlastne sa dá povedať, že tamojšiemu trhu vďaka dlhoročnému zákazu konzol dominujú len dve platformy – PC a mobily. No a presne kvôli tomu sa PUBG dočká v Číne dvoch mobilných hier.

Spočiatku fanúšikovský projekt sa tak rozrastie vďaka novému investorovi z Číny, firme Tencent, na hernú sériu. A zatiaľ čo na západe očakávame vydanie PlayerUnknown’s Battlegrounds exkluzívne na Xbox One, v Číne očakávajú tituly PUBG Mobile: Army AttackPUBG Mobile: Battlefield.

PUBG Mobile: Army Attack vyzerá na veľkú vojnovú zabíjačku na ostrove a jeho blízkom okolí. Na to, že ide o mobilnú hru, po grafickej stránke vyzerá luxusne a skôr pripomína mobilný Battlefield, než PUBG. Okrem štandardných črtov PUBG vidíme obrovské námorné bitky, ktoré zahŕňajú helikoptéry, lietadlové lode alebo člny s gulometmi pre dvoch hráčov. Hru vyvíja Timi Studio, ktoré stojí za hrou Honor of Kings, ako aj za mobilným klonom Counter-Striku, Counter-Terror: Sniper’s Fight.

A hoci som Battlefield spomenul v súvislosti s prvou hrou, tak tento podtitul nesie druhá hra. PUBG Mobile: Battlefield sa rysuje viacmenej ako čistý mobilný port klasickej hry. Okrem vyspelej grafiky a zaužívaného štýlu hrania v traileri vidíme aj to, že seká – a to kvalitne – takže môžeme usúdiť, že ide o priamy gameplay z ranej fázy vývoja. Tento diel vyvíjajú dve štúdia, a to Lightspeed (vlastnený čínskym Tencentom) a Quantum Studio, ktorého značná časť vývojárov však prešla pod Lightspeed, aby pracovala na rôznych projektoch vrátane mobilného PUBG.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *