Fortnite beží v 1728p rozlíšení na Xbox One X

Fortnite
Epic Games vydali patch pre Fortnite, presne ako mali v pláne, a s ním pribudla aj podpora pre Xbox One X, ktorá sa odrazila v lepšej grafike a vyššom rozlíšení. Podľa tvorcov má až 80% hry bežať v natívnom 4K rozlíšení, kým ostatných 20% malo byť renderovaných inou metódou.

No hoci to spočiatku znelo, že Fortnite bude väčšinu obsahu renderovať v natívnom 4K a niečo bude bežať v nižšom rozlíšení, veci sa majú trochu inak. Priznávame, že mohlo dôjsť aj k chybe v preklade, no veci sa majú nasledovne. Hra beží v 1728p rozlíšení na Xbox One X. Aby hra dosiahla natívne 4K rozlíšenie, dopomáha si vysokokvalitným softvérovým upsamplerom, ktorý dotiahne hru do 4K rozlíšenia.

V princípe ale ostáva pravdou, že Fortnite využíva vcelku neobvyklé rozlíšenie 3072×1728. Ako už spomenuli vývojári skôr, HUD funguje vždy v natívnom 4K rozlíšení. Okrem toho hra na Xbox One X ponúka neobmedzený framerateultra detaily z PC verzie. Hráči na Xbox One X tak môžu pokojne hrať pri 60fps, zatiaľ čo ich rivali na Xbox One sú obmedzení na 30fps.

Za zmienku tiež stojí fakt, že Fortnite na PS4 Pro beží v 1080p rozlíšení s vylepšenými efektami.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *