Kométa dopadla na mapu Fortnite a odštartovala štvrtú sezónu

Fortnite Asteroid
Po dlhých týždňoch napätého sledovania a mlčania zo strany Epicu kométa konečne dopadla! Na počudovanie mnohých však dopadla do Dusty Depot, kde sa dnes nachádza obrovský kráter.

Je to prekvapenie hlaven preto, že sa čakalo pristátie na kritizované Tilted Towers a chvíľami to aj vyzeralo, že dopadne práve tam. Na mape ale tieto vežičky zostali a odskákal si to len Dusty Depot, teraz známy ako Dusty Divot. Zaujímavé je tiež, že kométa ovplyvnila gravitáciu vo svojom okolí a tak sa hráči môžu vyblázniť poletovaním v tejto lokalite. Nutno dodať, že mnohí hráči sem pristávajú, aby sa bláznili s gravitáciou a chvíľu trvá, než sa medzi sebou začnú zabíjať. Mimochodom došlo aj k ďalším zmenám. Na mape sú viaceré menšie krátery a jedna úplne nová lokalita, Risky Reels, s autokinom.

Všetko to ale bolo súčasťou zahájenia štvrtej sezóny Fortnite: Battle Royale, ktorú Epic odteasoval slovami “Pripravte sa na náraz!”, čím vlastne odhalila, čo mala celá tá kométa na oblohe Fortnitu znamenať. Jej súčasťou je už spomínaná úprava mapy, nové úlohy a menšie zmeny v gameplayi. Taktiež pribudli skiny s motívom superhrdinov, ktoré môžete odomknúť plnením úloh.

Medzi ďalšie zmeny patria:

  • Možnosť ničiť budovy na štartovnom ostrove, okrem Battle Busu
  • Headshoty sú prioritizované
  • Zhodenie hráča z ostrova bude klasifikované ako klasické zranenie pádom
  • V šatníku je prítomná možnosť “Random” pre náhodný výber vzhľadu
  • Opravená gramatická chyba v popise Tomatohead
  • Hráči môžu používať emoty pri jazde na rakete
  • Odstránený luk

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *