Playerunknown’s Battlegrounds vyjde na Xbox One ešte tento rok

PlayerUnknowns Battlegrounds

Microsoft na tohtoročnej E3 prezentoval veľa multiplayerových exkluzivít. Jednou z nich bol aj PC fenomén Playerunknown’s Battlegrounds, ktorý vychádza s časovou exkluzivitou na Xbox One.

Nikto síce nepovedal, ako dlho bude táto hra exkluzívna, špekuluje sa však o pol- až ročnej exkluzivite. Aká bude realita, však vedia zatiaľ len samotní tvorcovia a Microsoft. Čo však tvorcovia práve priblížili, je dátum vydania. Ostával veľkou neznámou, autori však chceli stihnúť ešte tento rok. Nakoniec vo vyzerá, že to tak aj bude!

Cez Twitter reagovali na Mikea Ybarru z tímu Xbox, ktorý povedal, že sa ho hráči denne pýtajú, kedy vyjdú Battlegrounds na Xbox One – „neviem“. Práve tohto slovíčka sa chytili samotní tvorcovia, ktorí povedali, že hra dorazí na Xbox neskôr tento rok. Je však otázkou, či vyjde len digitálne cez Xbox Store alebo sa Microsoft postará aj o krabicové vydanie.

Samozrejme, hra podporuje Xbox One X a dokonca je v pláne cross-platform multiplayer s PC hráčmi.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *