Microsoft naďalej vylepšuje Xbox One X a nahrávanie videí

Xbox One X 4K Game DVR

Iba pár dní pred E3 sme sa dočkali oznámenia, že Xbox One X mal odomknutý dodatočný gigabajt RAM-ky, čo znamenalo ďalší nárast výkonu oproti PS4 Pro.

Na túto zmenu však ešte vývojári nestihli zareagovať v tak krátkom čase, aby odprezentovali dodatočné vylepšenia na E3 a preto môžeme čakať, že niektoré hry budú na Xbox One X vyzerať ešte lepšie, než na konferencii. A dokonca to vyzerá, že Microsoft sa nechce uspokojiť len s tým, čo X-ko ponúka dnes.

Povedal, že v Microsofte ešte stále pracujú na optimalizácii systému. To v konečnom dôsledku znamená, že pri dobre odvedenej práci môže Xbox One X ponúknuť vývojárom ešte viac výkonu, než ponúka teraz. Mike Ybarra však varuje, že to závisí aj od hry, keďže každá hra využíva dostupný výkon inak.

Čo však Xbox One X využije, je podpora HDR. A dokonca to podľa nového tvrdenia vyzerá, že Xbox One X umožní nahrávať DVR videá v 4K HDR. Varuje však, že tam budú nejaké obmedzenia. Nešpecifikoval ich, no zrejme to bude záležať od toho, koľko výkonu daná hra využíva a koľko výkonu bude ma k dispozícii konzola pri renderovaní videa počas hrania.

Taktiež sa špekuluje o možnosti odstrániť hry, v ktorých ste nezískali ani jeden achievementTakáto možnosť už bola na Xboxe 360, s Xboxom One a hlbším prepojením s internetovými službami zmizla. A nakoniec bolo opravené streamovanie hier z Xboxu One do Windows 10 – stačí spraviť úplný reštart konzoly.

via GamingBolt

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *