Xbox One X bude podporovať 120Hz displeje (a ďalšie novinky jarného updatu)

Xbox Logo
Zdá sa, že Microsoft posúva Xbox One X tam, kde sa ešte žiadna konzola nedostala. Kým predošlé generácie boli o 30fps zážitku, tak už Xbox One X v slušnom množstve hier podporuje 60fps. A to nebude všetko.

Spoločnosť totiž ohlásila, že májový insider update, ktorý vychádza budúci mesiac, prinesie podporu 120Hz displejov. To znamená, že hry, ktoré majú odomknutý framerate, už nebudú obmedzené len na 60fps, ale môžu pobežať ešte rýchlejšie. V princípe to znamená, že hráči môžu byť obratnejší, čo im môže v multiplayeri zabezpečiť výhody – ak to nebude obmedzené vývojármi.

Zároveň sa tak jedná o ďalšiu novinku, ktorú si konzola prevzala z PC. Už tento mesiac pribudla podpora 1440p rozlíšenia, FreeSync a Auto Low Latency Mode. 120Hz refresh rate bude podporovaný na displejoch s 1080p a 1440p rozlíšením.

Xbox One X 120Hz

Inou novinkou je možnosť vytvoriť si skupiny pinov v sekcii My Games & apps, Home a Guide. Vlastne ide o prerábku pinovej funkcie z Windows 8, a hoci to bolo dávno, máme tušáka, že to bolo ešte v pôvodnom Xbox One systéme. Vďaka skupinám pinov si môžu hráči sami vytvárať kolekcie hier a aplikácií s rýchlym prístupom. Napríklad, ak má niekto rád kompatibilné tituly z 360 alebo pôvodnej konzoly, jednoducho si vytvorí kolekciu, v ktorej sa budú zobrazovať len tie, bez nutnosti filtrovania štandardnej ponuky. Navyše sa synchronizujú s účtom Xbox Live, takže budú prítomné na všetkých konzolách, na ktoré sa hráč pripojí.

Xbox One May Update Groups

Ďalšou, veľmi praktickou vecou je možnosť orezať klip priamo v Xbox Guie. Doposiaľ táto funkcia vyžadovala Upload Studio, ktoré je v roku 2018 už pomerne nepraktické. Je to zároveň druhé praktické vylepšenie – už dlhšie sa dá totiž priamo zdieľať klipy na Twitter z menu Guide.

Novinkou budú aj vylepšené rodinné nastavenia konzoly. Pribudla stránka Detaily, kde môžu rodičia jednoducho hľadať a manažovať všetky rodinné nastavenia a obmedzenia na konzole. Vedia tak ľahko zistiť, ktoré veci sú na konzole povolené alebo ako sú nastavené. Dôležité funkcie, ktoré sú neaktívne, majú pri sebe ikonku upozornenia.

Xbox One May Update Trim

Zmenou si prešla aj aplikácia Xbox Accessories, v ktorej sa dá teraz lepšie orientovať. Súčasne bolo jej rozhranie aktualizované po vzore zvyšku dashboardu. Poslednou zmenou je intuitívnejšie ovládanie systému. Napríklad tlačidlo View v sekcii Home poslúži na úpravu blokov a zoradenie položiek v skupinách. Stlačením tlačidla View v hlavnom menu Guide zobrazí dodatočné možnosti nahrávania obrazovky. Pri zoradení kolekcií podľa písmena je možné kliknúť na konkrétne písmeno, čím dôjde k zobrazeniu všetkých.

Xbox Accessories May 2018

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *