H1Z1: Battle Royale bolo ohlásené pre PlayStation 4

H1Z1
Absenciu PUBG na PS4 sa Sony rozhodlo vyriešiť po svojom.

Štúdio Daybreak Games totiž oznámilo, že H1Z1 vychádza na PS4 a dokonca vyjde ako otvorená beta 22. mája/května. V tlačovej správe nie sú žiadne zmienky o vydaní na Xbox One. Konkurencia tak bude mať v konečnom dôsledku k dispozícii vlastnú konkurenciu pre fenomén PUBG, ktorý je v súčasnosti dostupný ako konzolová exkluzivita pre Xbox One po boku PC.

Vývojári vravia, že hre bola kompletne prerobená fyzika a ovládanie tak, aby čo najviac vyhovovali ovládaniu s DualShock 4 ovládačom. Výraznou premenou si prešlo aj užívateľské prostredie, vďaka čomu bude omnoho prístupnejšie. Okrem správy inventára bol zjednodušený aj systém zbierania lootu. Štúdio tiež povedalo, že hra beží v 60fps na PS4 Pro, vďaka čomu je možné, že hráči na základnej PS4 budú mať polovičný framerate.

Sony súčasne rozbehlo predobjednávky na H1Z1 bundle za cenu 30 dolárov, ktorá je totožná s cenou PUBG na Xboxe aj PC. Sada H1Z1 však obsahuje niekoľko in-game kozmetických itemov a exkluzívnu dynamickú tému do menu konzoly. Vývojári nevylúčili neskoršie vydanie hry na ďalšie platformy, vrátane Xbox One, Nintendo Switch alebo smartfónov.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    A to pred nedávnom sony hrdo kričala do éteru, ako kontrolujú hry, aby nevydávali polotovari a teraz sa srdia betaverziou. Sony je banda klamárov!!!
    Ešte je hra o ničom zaujímavom.

Pridaj komentár