Šéf Activisionu odchádza!

Activision
Ako blesk z jasného neba k nám prišla zo zámoria správa, že Eric Hirshberg, generálny riaditeľ Activisionu, opúšťa spoločnosť.

Podľa oficiálneho vyjadrenia spoločnosti Hirshberg odstúpi zo svojej funkcie v marci/březnu tohto roka, po ôsmich rokoch od nástupu do firmy. V tom čase sa podriaďoval Bobbymu Kotickovi, neskôr ho na pozícii CEO nahradil. Práve pod Hirshbergom spoločnosť začala budovať sérii Call of Duty o niečo lepšie meno a postarala sa o launch novej značky – Destiny. Activision sa tiež pod jeho vedením začal výraznejšie sústrediť na eSports. Napríklad odštartoval Call of Duty Championship v roku 2011 s odmenou vo výške 1 milióna dolárov, ako aj Call of Duty World League v roku 2015.

Meno jeho nástupcu zatiaľ známe, vo firme však ešte stále figuruje Bobby Kotick, ktorý by ho mohol neskôr znovu nahradiť. Presný dôvod Hirshbergovho odchodu taktiež ostáva neznámy.

Activision CEO Eric Hirshberg

via Polygon

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *