SPOILERY: Leak odhalil lokality a aktivity v Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2
Server Trusted Reviews vo svojom príspevku okrem noviniek týkajúcich sa multiplayeru Red Dead Redemption 2 zverejnil tiež celkom obsiahlu zbierku informácií, ktoré súvisia so singleplayerom.

Trusted Reviews vraví, že tieto dokumenty obdržal od svojho zdroja už v auguste/srpnu 2017, no rozhodol sa ich nezverejniť. Dôvodom bolo, že sa vtedy nedala nijak potvrdiť legitimita. Na druhú stranu sa už ale viacero vecí, ktoré boli zahrnuté v tomto úniku, objavilo v oficiálnych marketingových materiáloch, a tak dochádza k zverejneniu správy teraz. Nutno pritom upozorniť, že článok obsahuje spoilery a preto, ak si nechcete pokaziť prekvapenia z hry, odporúčame článok prestať čítať hneď teraz a ísť si zahrať nejakú hru. Alebo sa naobedovať. Alebo si prečítať našu recenziu na Steep: Road to the Olympics, keď už sa za pár dní začne tá olympiáda.

!!! SPOILERY !!!

Uniknutý dokument spomína, že hlavnou postavou hry je bandita Arthur Morgan, ktorého sme už mohli vidieť na niekoľkých screenshotoch a v druhom traileri. Server však už v neskoršej polovici minulého roka získal podobizeň Morgana bez masky. Okrem toho je v príbehu dôležitou postavou Dutch Van Der Linde ako líder gangu, ktorého hráči zabili v prvom Red Dead Redemption. Je teda jasné, že hra bude prequelom, presne ako sa o tom hovorilo skôr.

Red Dead Redemption 2 Arthur Morgan

Očividne sa tiež bude odohrávať v podobnej lokalite, pretože sa tu spomínajú mestečká Armadillo a Ridgewood Farm, ktoré boli uprostred New Austinu. Zatiaľ ale nie je známe, či tu bude aj niečo nové. Rockstar totiž všetko udržuje v tajnosti. V mestečkách sa budú dať nakupovať rôzne veci vrátane zbraní či rybárskych potrieb. Práve rybolov bude jednou z aktivít, ktorá zažije v hre premiéru. Samozrejme sa bude dať hrať aj poker a iné hazardné hry, presne ako v prvom Redemption. A k tomu bude možné navštíviť trhy, kde sa môžu veci zaobstarať so zľavou.

Na prepravu po divokom západe bude možné používať banícke vozíky, kone, káry, koče poháňané koňmi a tiež vlaky, ktoré sa budú dať preskúmať a dokonca v nich budú prebiehať dialógy s NPC. Hra obsahuje množstvo bočných aktivít vrátane výzev, v ktorých hráči vytrénujú svoj chov koní, a crafting, ktorý bude zahŕňať zbieranie byliniek a kvetín. Vráti sa tiež Dead Eye, teraz už aj s možnosťou sledovania osôbo na ktoré je vypísaná odmena. Tiež umožní detegovať ryby a zvieratá v blízkosti. Po vzore Grand Theft Auto 5 pribudnú náhodné stretnutia, čo zahŕňa dobrodružstvá, hľadanie pohrešovaných osôb alebo pátranie po stratenom poklade.

Čo sa príbehu týka, rôzne rozhodnutia môžu ovplyvniť ďalší vývoj príbehu a aj vzťahu medzi rôznymi postavami. Vplyv to bude mať na úlohy danej misie, dialógy a tak podobne. Nebude chýbať ani Wanted Level s niekoľkými úrovňami hľadanosti.

Red Dead Redemption 2 Dutch Van Der Linde

via Trusted Reviews

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár