Below žije!

Below
Microsoft ohlásil hru Below ešte na samom začiatku generácie ako jeden z launch titulov pôvodnej konzoly Xbox One. Veci sa vyvinuli inak a po tom, ako hra nestihla svoje očakávané vydanie, jej tvorcovia stíchli.

Celá vec eskalovala v roku 2016, kedy bolo oznámené, že štúdio Capybara zastavilo vývoj hry. A tak to vyzeralo, že po boku Scalebound a Fable Legends stratil Xbox One ďalšiu exkluzivitu. Dôvodom bola tiež práca na projekte pre Cartoon Network, ktorý už bol dokončený. A tak práce na Below v roku 2018 konečne pokračujú! Potvrdil to kreatívny šéf vývoja Kris Piotrowski, ktorý zároveň potvrdil, že v súčasnosti sa pracuje už len na ladení hry a k jej vydaniu na Xbox One dôjde ešte tento rok.

Dochádza k tomu teda päť rokov od ohlásenia na E3 2013, kedy Microsoft prezentoval hru po boku takých projektov ako bolo Ryse: Son of Rome, Quantum Break alebo Dead Rising 3. Zaujímavosťou tiež je, že vývojári plánujú podporovať Xbox One X od vydania. Hra tam pobeží v natívnom 4K pri 60fps. A ako to už býva, hra vyjde aj na PC, zrejme ako súčasť programu Play Anywhere. A bližšie ohlásenie hry môžeme zrejme čakať na E3 2018.

via Engadget

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *