Bohemia Interactive ukazuje DayZ na Xbox One X

DayZ
Niekoľko rokov od ohlásenia Bohemia Interactive plánuje konečne vydať DayZ na Xbox One. K vydaniu má dôjsť tento rok, no zatiaľ nie je jasné, či v rámci Game Preview programu alebo už ako plná hra.

Prikláňame sa ale k názoru, že hra bude publikovaná formou Game Preview, z ktorej neskôr vyjde ako plná hra. Každopádne, doteraz bolo o konzolovom DayZ grafické ticho. Počuli sme o ňom, ale nevideli sme ho. Až doteraz. Bohemia Interactive totiž prvýkrát prezentovala hrateľné demo DayZ na Xbox One a rovno potešila tým, že hru prezentuje na devkite Scorpio. Znamená to, že vývojári majú k dispozícii okamžite toľko výkonu, že môžu hru začať optimalizovať aj pre Xbox One X a preto máme už teraz prvé oficiálne správy o tom, ako sa hre na One X darí v zatiaľ nedorobenom stave.

Demo, ktoré bolo k dispozícii na GDC 2018, beží v 50-60fps pri 1080p rozlíšení a v pláne je aj podpora 4K. Tam však treba počítať s nižším frameratom kvôli komplexnosti hry. A tak si hráči, ktorí budú hrať na 4K monitoroch, budú musieť vystačiť so štandardným 30fps frameratom. Ako beží na Xbox One, zatiaľ jasné nie je, ale zrejme by to mohlo byť rozlíšenie 900p. Hráči môžu zároveň zabudnúť na crossplay. Pretože má hra na Xbox One celkom iné ovládanie než na PC, vývojári sa obávajú, že by xboxeri boli vo veľkej nevýhode.

via WCCFTech

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

1 odpoveď

  1. pajda72 píše:

    Už aby to bylo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *