Fanúšik preniesol Halo: Combat Evolved do VR

Halo The Master Chief Collection
Microsoft už svoju Halo „experience“ pre VR predstavil, lenže aké by to bolo hrať skutočný diel vo VR? Na to sa pozrel indie vývojár s prezývkou Nimsony.

Na svojom YouTube kanáli pravidelne prezentuje projekt Halo in VR, čo je vlastne Halo: Combat Evolved. Projekt má za cieľ prebudovať niektoré časti prvého dielu Halo do virtuálnej reality, čím naberie boj proti Covenantom úplne novú perspektívu.

Kvôli tomu je však treba úplne prerobiť niektoré pasáže a mechaniky v hre. Niektoré z nutnosti, iné skôr zo zaujímavosti, aby bol zážitok realistickejší. V Halo in VR projekte je napríklad pri nabíjaní zbrane treba fyzicky vymeniť zásobníky s pomocou dvoch pohybových ovládačov. Hra má dokonca implementovaný Locomotion systém, čiže skákanie a bežanie v hre je možné – presne tak – skutočným pohybom.

 

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *