EA pripravuje open-worldovú Star Wars hru

Star Wars Battlefront 2
Dlho ostávalo veľkou neznámou, čo sa stane s pripravovanou Star Wars hrou od zrušeného štúdia Visceral. EA vtedy prehlásila, že hra nespĺňala očakávania a tak došlo k k presunu vývoja pod iné štúdiá a prerobeniu hry.

Toto prerobenie, zdá sa, prinesie do hry zaujímavú zmenu. Hra, na ktorej pracovala aj napríklad scenáristka Amy Hennig (Uncharted), bude totiž nakoniec open-worldová. Naznačuje tomu pracovná ponuka štúdia EA Vancouver, ktoré hľadá vývojárov, ktorí by pracovali na online funkcionalite pre open-worldový Star Wars projekt. Dôležité pritom je, aby design fungoval s vysokou záťažou serverov. Hra bude totiž multiplatformová a zdá sa, že bude podobná Destiny alebo Anthem.

Všetko pritom do seba zapadá. Keď EA zatvorila štúdio Visceral, Patrick Söderlund prehlásil, že presúva projekt Star Wars práve pod štúdio EA Vancouver. Zároveň prehlásil, že je dôležité, aby sa hráči k tejto hre priebežne vracali, že ju nestačí len prejsť a zabudnúť na ňu. Možnosťou, ako to spraviť, je vytvoriť MMO titul, ktorý sa dá hrať dlhodobo. Mimochodom, EA už vrátila mikrotransakcie a loot boxy do Battlefrontu 2, ale teraz už ponúka iba kozmetické doplnky. Obľúbení hrdinovia boli odomknutí a zbavení mikrotransakčnej nesvojprávnosti.

Visceral Games Star Wars Ragtag

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár