EA má novú posilu, pracovala na sérii Portal

Kim Swift

EA, alebo ak chceme ísť dopodrobna, tak štúdio Motive Studios, víta vo svojich kruhoch novú posilu. A zrejme by sme o tom nepísali, keby to nebola jedna významná osobnosť.

Nebudem teda chodiť okolo horúcej kaše a rovno poviem, že je to Kim Swift. Meno síce nemusíte poznať všetci, zato jej tvorbu určite áno a je veľká šanca, že ste ju milovali (tú tvorbu). Jej portfólio totiž zahŕňa série Portal a Left 4 Dead a zdá sa, že ďalej bude pokračovať v inováciách aj v štúdiu Motive. To dnes pracuje na dvoch projektoch; jedným z nich je aj nová Star Wars hra.

Kim Swift sa však so svojou tvorbou dostala do tabuliek významných osobností herného priemyslu. Forbes ju zaradil do svojho zoznamu 30 pod 30: Hry a Aplikácie, a tiež bola označená za jednu z najvýznamnejších žien v hernom priemysle. Taktiež bola súčasťou tímov, ktoré získali mnohé ocenenia za svoju tvorbu. Vzhľadom k jej inovatívnemu zmýšľaniu je preto patričné, že sa stala vedúcou designu hier v onom štúdiu.

Jade Raymond, vedúci štúdií Motive a Visceral, dokonca povedal, že ho Swift hneď zo začiatku prekvapila otázkou: Kedy môžem začať pracovať s Frostbitom a vytvárať prototypy?“. Zdá sa teda, že na svoju novú prácu sa táto talentovaná žena teší a my sa pre zmenu tešíme na jej tvorbu. Snáď vyjde skôr, než tretí Portal či Left 4 Dead. 🙂

Kim Swift

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *