Sword Art Online ako hra pre Oculus Rift

Sword Art Online The Beginning

Hra, v ktorej keď vás zabijú, stane sa to naozaj? Našťastie nie.

Ale tí, ktorí poznajú Sword Art Online, asi už tušia, že nasledujúca newska úzko súvisí práve s týmto anime. V takom prípade si môžu pripiť na blížiace sa uvedenie hry Sword Art Online: The Beginning určená priamo pre virtuálnu realitu – konkrétne Oculus Rift a HTC Vive. Skutočné SAO sa bude ovládať pohybom, ale pri Rifte nie je vylúčené ani, že sa bude dať hrať Xboxovým gamepadom. Rozhranie potom bude bežať na serveroch IBM Watson – totiž priamo IBM spolupracuje s tvorcami na vytvorení tejto hry.

Hra však bude mať niekoľko zásadných rozdielov. Asi ten najdôležitejší je, že ak vás v hre zabijú, stane sa to len v hre. Ďalej sa nebude bolesť prenášať do reálneho života. Teda, ak sa do hry naozaj vžijete, možno ju budete cítiť. Nakoniec to bude odlišné ovládanie, keďže SAO: The Beginning sa nebude ovládať mysľou, ale už spomínaným pohybom a možno ovladačom. Ostatné princípy sa však zachovajú a Sword Art Online bude MMORPG hraná z pohľadu prvej osoby, v ktorej sa musia hráči dostať cez 100 úrovní až k finálnemu bossovi.

IBM pri tejto príležitosti spustilo možnosť prihlásiť sa do beta testu (muhehe) s tým, že testovanie sa bude konať medzi v čase od 18. do 20. marca/března v Tokyu.

via Kotaku

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *