Phil Spencer je z Gears 4 veľmi nadšený!

Gears 4

Fanúšikovia jednej z najväčších exkluzivít pre Xbox, Gears of War, majú ďalší dôvod na radosť. Odkedy sa začalo pracovať na hre exkluzívne pod taktovkou Microsoftu, vývojári sa snažia vyťažiť z hardvéru Xbox One maximum. Výsledkom je exkluzivita Gears 4, ktorá má naozaj skvelú grafiku. A Microsoft nás uisťuje, že to, čo sme videli, nebol žiaden skrytý devkit so 16GB RAM a hi-end PC grafikou, ale je to priamo ukážka toho, čo zvládne Xbox One.

Autori zo štúdia The Coalition totiž robia všetko preto, aby hra bežala na 60fps pri vysokom rozlíšení a špičkovej grafike, k čomu prispieva aj podpora DirectX 12. Ten, pre zaujímavosť, umožnil tvorcom Fable Legends využiť až o 40% viac grafického výkonu a to sa samozrejme odrazí aj na grafike výslednej hry, ktorá vychádza v priebehu tohto roka ako jedna z prvých cross-buy hier pre Xbox One a Windows 10.

 

Čo sa ale týka Gears 4, z hry ostal veľmi nadšený aj šéf Xboxu Phil Spencer, ktorý prišiel navštíviť tvorcov priamo do štúdia, aby uvidel hru na vlastné oči. Svoje pocity prirovnal k pocitom, ktoré mal, keď videl približne pred 10 rokmi Unreal Warfare. To bola hra, na ktorej Epic Games pracovali pôvodne, len aby ju zrušili a prevzali z nej niekoľko prvkov, ktoré dali zrod sérii Gears of War. Len teda, Gears 4 je na tom z grafického hľadiska oveľa, oveľa lepšie.

via Gamezone

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *