PUBG dostane druhú mapu budúci mesiac

Ak vás už nebaví hrať PUBG na jednej a tej istej mape, potom u vás hra dostane druhý dych. Výkonný producent Nico Bihary potvrdil, že druhá mapa dorazí už budúci mesiac.

Púštna mapa Miramar bola oficiálne dostupná v PC verzii už od decembra/prosince, no na Xboxe sme ju nemali možnosť vidieť. Vývojári sa totiž sústredili hlavne na optimalizáciu, ktorá je v súčasnosti už celkom dobrá. Framerate je pomerne stabilný, čo je dobrá správa. Takisto sa zmenilo niekoľko vecí, ako napríklad vyváženie hlasitosti zvukov alebo umiestnenie hráčov v lobby. V hre však stále bola dostupná len ona jedna mapa, ale to sa čoskoro zmení.

Miramar vyjde na Xbox One budúci mesiac. Bihary to potvrdil cez Twitter a zároveň prehlásil, že na mape sa hrá skvelo. Dátum vydania ostatných dvoch ohlásených máp je však v nedohľadne. To však nevadí, pretože sú v nedohľadne aj na PC, kde je hra podstatne vyspelejšia, aj kvôli dlhšej dostupnosti.

V súvislosti s PUBG máme tiež ešte dve správy. Vývojári plánujú do hry zakomponovať nástroje, ktoré identifikujú, či hráč nehrá s použitím klávesnice a myši (cez emuláciu) a v prípade, že tak robia, budú vyvodené dôsledky. Súčasne sa hovorí o možnosti zakomponovania Proximity Chatu do hry, vďaka čomu by hráči v tesnej blízkosti mohli medzi sebou komunikovať. Lenže, hoci sú vývojári tejto možnosti naklonení, táto funkcia má nízku prioritu a pre vývojárov je dnes dôležitejšie venovať sa iným veciam.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *