Windows 10 priniesol do Sea of Thieves cheaterov, Rare proti nim ide bojovať

Sea of Thieves
Program Play Anywhere sa v prípade pirátskej multiplayerovky Sea of Thieves stal dvojsečnou zbraňou. Aj keď si vďaka tomu môžete vychutnať hru s kamarátmi z PC, niektorí užívatelia tejto platformy sa rozhodli, že ostatným budú škodiť. Áno, cheateri sú tu.

Práve proti cheaterom však plánuje Rare bojovať. Na PC si totiž niektorí dokázali vylepšiť hru tak, že majú neviditeľné lode a ostatní hráči ich nevidia. Práve vďaka tomu môžu cheateri celkom nenápadne vykrádať cudzie lode alebo ich napríklad ničiť. Vývojári situáciu monitorujú a plánujú banovať Microsoft účty, ktoré sa previnia cheatovaním.

Ďalší problém, ktorému sa Rare bude venovať, je spawn-killing. Bohužiaľ, na túto praktiku sme narazili aj my, keď sa vo chvíli nepozornosti stalo hranie nemožné. Na lodi sa nachádzali hráči, ktorí nám robili zle, a aby toho nebolo málo, tak nás okamžite po respawne zabili. Dočasným riešením až do oficiálneho riešenia problému je nechať svoju loď potopiť.

Rare ďalej vraví, že mnoho hráčov používa brigu nesprávnym spôsobom. Najčastejšie preto, že chcú hrať ako štvorčlenná partia a nechcú, aby sa na loď dostal cudzí hráč. To sa ale čoskoro zmení, pribudne možnosť spraviť svoju loď Invite-only. Samozrejme ak nemáte k dispozícii partiu, tak potom oceníte pomoc od cudzích hráčov. Lenže kto je ideálny cudzí parťák? Vďaka filtrom, ako je povinný mikrofón alebo rovnaký jazyk/národnosť, to bude čoskoro vyriešené.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *