Sea of Thieves prezentuje veľký Anniversary Update

Už je to rok, čo môžu piráti brázdiť vodami Sea of Thieves a pri tejto príležitosti prezentovali tvorcovia doposiaľ najväčší update, príležitostne nazvaný ako Anniversary Update.

Obrovská aktualizácia priniesie do Sea of Thieves niekoľko veľkých noviniek. V prvom rade hra prinesie nový kompetitívny režim The Arena, na ktorý sme mohli vidieť trailer ešte minulý rok. Pôjde o obsiahlu kompetitívnu akciu, kde so svojim tímom budete bojovať proti ostatným lodiam. Režim nebude len jednorázovým prídavkom, ale bude pravidelne rozširovaný po boku klasického Adventure režimu. Po súboji sa spolu s ostatnými posádkami vrátite do Krčmy u Slávneho morského psa. Tá bude zároveň domovom štvrtej obchodnej spoločnosti, ktorú budú viesť hrdinovia komiksu Sea of Thieves.

Ďalšou veľkou novinkou sú Tall Tales – Shores of Gold. Ide o nový epický príbeh vo svete Sea of Thieves, ktorý pozostáva z niekoľkých sérií dobrodružstiev so súčasnými aj úplne novými postavami. V tomto príbehovom režime hráči objavia dokonca aj miesta, na ktoré sa dovedna nemohli dostať a ostanú prekvapení z noviniek v gameplayi.

Novou frakciou v hre je The Hunter’s Call, ktorá sa špecializuje v získavaní potravy a vedie ju tulák Merrick. Práve kvôli jej špecializácii môžeme očakávať rybárčenie a to buď malých rýb s pomocou rybárskej udice, alebo pomocou harpúny, ak bude treba uloviť Megalodona. Odmenou bude zlato, kozmetické itemy a ďalší spôsob, ako dosiahnuť status Pirátskej legendy. Súčasne v hre pribudne aj možnosť lovenia a pečenia mäsa na ohni: pozor, niekedy bude jedovaté.

Napokon, aktualizácia prinesie aj rozšírené možnosti poškodenia lode. Už to nie je len o ničení spodku, ale pokojne môžete nepriateľskej lodi zhodiť stožiare s plachtami, či dokonca zničiť kotvu alebo kormidlo. Svoje využitie si môže nájsť aj harpuna, či už pri boji alebo pri kradnutí pokladu z paluby. K tomu si treba prirátať aj ďalšie hrozby na ostrovoch – vrátane nových nepriateľov či pastí, ktoré vás môžu kľudne vystrašiť.

Táto veľká aktualizácia vychádza 30. apríla/dubna.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *