Turn10 sa dozvedeli o Porsche 911 GT2 RS až pri oznámení Forzy na E3

Forza Motorsport 7
Prakticky prvá hra, ktorú Microsoft oznámil na tohtoročnej E3, bolo Porsche 911 GT2 RS. Superšport, ktorý sa dočká nástupcu len raz za 5-10 rokov, zažil svoju premiéru netradične na hernej výstave a diváci tak zažili historický moment.

Doposiaľ totiž herný priemysel zaostával za tým automobilovým. Keď niekto vyvíjal závodnú hru, musel získať licenciu na vozy od automobiliek a tie v konečnom dôsledku diktovali, čo sa s autami smie a čo nie. Preto sa napríklad vozom BMW nedalo v Need for Speed ProStreet rozbiť čelné sklo. Ako sa hry zdokonaľovali, automobilky začali uzatvárať marketingové partnerstvá. Už nevideli len zárobok za použitie loga a dizajnu – už videli, že herný priemysel cvičí budúcich šoférov a teda zákazníkov.

Porsche 911 GT2 RS E3 2017

Tohto si bol vedomý Ford, ktorý dal štúdiu Turn10 prístup k novému GT skôr, než toto auto mali možnosť vidieť niektorí vrchní manažéri automobilky. Partnerstvo s Porsche však bolo úplne iné. Hviezda na obálke hry, Porsche 911 GT2 RS, bola vyvíjaná pod najvyšším stupňom utajenia. Dokonca, počet ľudí z Turn10, ktorí o aute vedeli, sa dali spočítať na jednej ruke.

Porsche totiž chcelo spraviť prelomové ohlásenie vozu a hľadalo niečo netradičné. Spolu s Turn10 tak dostali nápad, oznámiť auto na hernej akcii. Samozrejme, malo ísť o obrovské prekvapenie a preto sa o aute pred E3 vôbec nehovorilo. Akoby ani neexistovalo. Malo to však svoj dôvod. Išlo totiž o najväčšie prekvapenie za posledné roky a dovedna boli vytvorené len tri kusy, z čoho jeden sa objavil na E3. Ostatné dva slúžili na testovacie účely a kvôli jednému z nich cestovali vyvolení pracovníci Turn10 do ľudoprázdnej púšte v Juhoafrickej Republike, kde spravili čo najviac referenčných fotiek vozu.

Forza Motorsport 7 Porsche 911 GT2 RS

 

Fotiť ho ale nebolo ľahké. Porsche v obavách zo špiónov odkrylo auto len málokedy a pri podozrení, či náhodou v okolí nelieta dron, ho okamžite zakryli – čím pokazili niektoré fotky. IT oddelenie Porsche medzitým zabezpečilo, že Turn10 malo na svojich serveroch veľmi dobre zabezpečené digitálne obrázky a CAD dáta nového vozu. Pretože ho Porsche ešte vyvíjalo, dochádzalo k zmenám a sem-tam muselo Porsche poslať štúdiu aktualizované súbory. Odkaz chránený heslom umožnil vývojárom stiahnuť súbor, ktorý bol chránený ďalším heslom – tentoraz bolo diktované po telefóne zo Stuttgartu.

Maximálny stupeň utajenia platil až do odhalenia vozu na E3. Keď ho Porsche totiž presúvalo po konferenčnej hale, interný bezpečnostný tím spoločnosti doslova vyhodil z blízkych miestností ľudí, aby voz nevidel nikto, kto o ňom nevedel. Dokonca, samotné napovedacie zariadenie označovalo auto ako Raymond, nie pod jeho skutočným názvom. Ale čo by sa stalo, keby špičkové utajenie zlyhalo? Záložný plán neexistoval, povedal entertainment manažér Porsche, Sebastian Hornung.

Porsche 911 GT2 RS E3

via FastCompany

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Harbi píše:

    Pekne

  2. StriderCZ píše:

    Konference MS na E3 byla perfektní, přispěla k tomu, že jsem se rozhodl pro XOX. Forzu kupovat nebudu, ale demo vyzkouším a kdo ví….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *