RECENZIA WRC 7

WRC 7 Recenzia
Opäť sme sa tu po roku zišli, aby sme si pozreli výsledok u ďalšej z očakávaných „každoročiek“. Tentoraz z klasických športov na nohách presedláme na vozidlá. Totiž, najnovšia recenzia patrí WRC 7.

Rozhodne poteší, že na novom dieli pracovalo rovnaké štúdio ako pred rokom a tak môžeme rátať s tým, že nejde o žiaden ďalší reboot a že sa vývojári inšpirujú feedbackom a napravia predošlé chyby, aby bol zážitok z hrania ešte lepší a esteticky krajší, ako pred rokom. A keď hovoríme o kráse, WRC 7 má potvrdenú podporu pre Xbox One X! Zatiaľ však bez bližších detailov.

Najnovšie WRC od štúdia Kylotonn stavia na rovnakom recepte ako minulý diel. Hneď na úvod dá hra na výber medzi dvomi režimami jazdy – simulátorom a arkádou. Čo je super, pretože nie každý má doma G29-nu alebo je talentovaný gamepadový jazdec; mnohí závodia skôr pre oddych. Je teda fajn, že si vieme hru vychutnať aj bez dedikovaných volantov s prevodovkou a pedálmi. Ale!!! Aj pri arkádovom režime vie hra potrápiť.

Ani pri arkáde sa totiž človek nevyhne rozdielom, ktoré spôsobujú povrchové vlastnosti trate, počasie a rozdiely v ovládaní jednotlivých áut. Každé auto má totiž iný jazdný model a hráč si postupne vytvára k svojmu vozu vzťah. Napríklad s takým Peugeotom som prešiel sezónu Junior WRC za jedno poobedie, Ford mi ale pokazil štatistiku, lebo som naň nebol pripravený.

Všetko je ale lepšie, než Citroën. Mal som s ním problémy pred rokom a rovnaké problémy som mal aj tentoraz. Teraz už totiž vážne neviem, či ho vývojári neznášajú alebo je Citroën vážne tak mizerná značka. Zvládnuť WRC špeciál C3 je totiž ťažšie, než zvládnuť precitlivelú emáčku, ktorá sa práve dozvedela o smrti Chestera Benningtona.

Celkovo mám však pocit, že sa na jazdných vlastnostiach v arkádovom režime zapracovalo a že je to väčší zážitok, ako pred rokom. Teda do momentu, než sa prejavia bugy. Zažil som ich hlavne počas WRC2 sezóny, kedy mi hra predstavila niekoľko psích kusov. Stalo sa mi napríklad, že po menšom náraze začalo auto rotovať vo vzduchu.

Čo ma ale hnevalo viac, je, že počas nemeckej rally moje auto niekoľkokrát nedorazilo na štartovnú čiaru. Miesto toho zišlo dolu kopcom na voľnobehu, čo ma raz reštartovalo na štart, inokedy som za to schytal tresné sekundy. Super. Ešte šťastie, že sa dajú závody reštartovať. Alebo sa mi stala taká známa sranda z GTA San Andreas, auto mi zapadlo do pódia. Inak sa mi ale WRC 7 hralo lepšie, než minulý ročník.

Grafika je viditeľne krajšia, ale zas nie je to žiadna Forza. Radosť z nej ale zlepšuje fakt, že sezóna WRC 2017/2018 prináša nové trate a lokality oproti minulému roku. Niektoré, vrátane nemeckej ADAC Rally, sa zachovali, recyklovania je ale minimum a čo som závodil, tak som skôr spoznával nové a aktualizované svety.

Spracované sú fajn, ale nedalo sa mi nevšimnúť si problém so systémom nasvetlenia. V tuneloch sa dotvára len asi 40 metrov pred autom – na počkanie – takže vo výsledku vidíte v zákrute v tuneli denné svetlo. Teší ma ale, že závodenie v noci nie je o tmavej obrazovke, ale tentoraz už aj niečo vidíte.

Zvuková stránka ostala totožná. Minimálny soundtrack, krásne zvuky rally špeciálov a… už zase ten hlas spolujazdca, ktorého som mal chuť vysadiť počas jazdy vo WRC 6. Nechcem ho pripraviť o prácu, na druhú stranu by mal chalanisko zapracovať na hlase. Je strašne otravný, akoby zo škótskej telenovely, ale nemáte na výber. Takže je otázkou času, až sa prejaví štokholmský syndróm v plnej paráde.

WRC 7 Lightning Bug

Resumé

V konečnom dôsledku je WRC 7 skôr ročnou aktualizáciou. Až na opravy chýb predošlého dielu a nových tratí neprináša prakticky žiadnu must-have novinku, kvôli ktorej by sa mali hráči ísť za týmto dielom potrhať. Všetky režimy vrátane multiplayeru ostali bezo zmeny a novinky treba hľadať najmä v jazdnom modeli, ktorý je lepší, no pri Citroëne otrasný. Osobne som zvedavý na vylepšenia, ktoré prinesie Xbox One X, ale inak je hra v podstate len každoročnou aktualizáciou. Ak vás už WRC 6 omrzelo a chcete navštíviť nové trate, potom určite postúpte o level vyššie. A občas sa pousmejete na bugoch.

WRC 7

Celkový verdikt

6.8/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *