Phil Spencer hovorí, že špičkové Xbox exkluzivity potrebujú svoj čas

Ryse Son of Rome
Singleplayerové exkluzivity. Ich nedostatok je dôvodom, prečo Microsoft dlhodobo čelí kritike, aj keď má na konte niekoľko hier, ktoré ponúkajú nezabudnuteľný zážitok – Quantum Break, Ryse: Son of Rome alebo Sunset Overdrive.

Vec sa má však tak, že iné hry jednoducho neboli komerčne také úspešné. Nájdeme medzi nimi aj Quantum Break, ktorého predaje neboli až také vysoké, ako by sa očakávalo. Naopak u konurencie sa to hemží titulmi, ktoré sa stretávajú s enormným úspechom, ako napríklad Uncharted, The Last of Us alebo God of War.

Phil Spencer si tento nedostatok platformy Xbox uvedomuje a priznal na Twitteri, že chápe potreby hráčov. Reagoval tak na výrok šéfredaktora recenzií IGN, Ryana McCafferyho. Ten prehlásil, že fanúšikovia Xboxu by veľmi radi oslavovali úspechy exkluzivít ako je God of War, ktorú označil za husársky kúsok. Dodal ale, že Sony to trvalo 10 rokov a práce na týchto hrách začali ešte v ére PS3. Vyslovil teda dôveru, že Xboxu sa určite podarí prísť s podobne skvelými značkami, ale bude to trvať nejaký čas.

Práve na tento výrok reagoval šéf hernej divízie Microsoftu, Phil Spencer. Povedal, že vytvoriť hardvér (Xbox One S/X) im trvalo veľa času, inovovanie platformy, služieb a spätná kompatibilita im zabrala veľa času a aj rast first-party ponuky im zaberie veľa času. “Vysokokvalitná a diverzifikovaná ponuka first-party (áno, singleplayerových) hier vytvorených správne je náš cieľ a to, čo si naši zákazníci zaslúžia. Môžeme mať rovnaké výsledky ako s hardvérom a platformou,” doplnil.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *