State of Decay 2 obmedzí vzdialenosť, do akej sa môžu od seba vzdialiť hráči

State of Decay 2
State of Decay 2 vychádza v druhej polovici mesiaca a čím viac sa približujeme k vydaniu, tým viac vecí sa dozvedáme. Tá najnovšia vyvolala rozruch.

Zdá sa totiž, že co-op v State of Decay 2 bude fungovať na podobnom princípe ako v ARK: Survival Evolved, kde konzola „organizátora“ partičky je zároveň serverom. Naznačuje tomu totiž nočný livestream, v ktorom si diváci všimli, že hra obmedzuje vzdialenosť, do akej sa môžu ostatní hráči vzdialiť od admina. Podľa fanúšikov-investigatívcov pôjde o okruh s polomerom 450 metrov a tak sa môžu hráči v jeden moment pohybova len na necelom kilometri mapy, ktorej stredom je admin.

 

To zároveň znamená, že hráči budú mať v jeden moment k dispozícii len asi polovicu mapy. Práve táto skutočnosť vyvolala zmiešané reakcie zo strany fanúšikov, ktorí očakávali, že budú mať každú z troch máp k dispozícii kompletne. Na druhú stranu, State of Decay 2 je co-op hra a spolupráca medzi hráčmi je tu dôležitá. Vo výsledku to tak môže byť len estetická vada, ale uvidíme. Hra konieckoncov ešte nevyšla a my môžeme o praktickosti tohto rozhodnutia len polemizovať. A v neposlednom rade je tethering prítomný aj v co-op Far Cry 5.

State of Decay 2 Tether

via Reddit

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *