Gamescom 2018: Daybreak Pack je viac, než len sadou vylepšení do State of Decay 2

Microsoft na konferencii Gamescom 2018 ukázal viac z vysoko očakávanej expanzie Daybreak Pack do State of Decay 2. Na dodatku zaujme hneď názov. Prečo je taký veľký hype okolo niečoho, čo má v názve „Pack“?

V súčasnosti sme aj vďaka vydavateľom ako je EA alebo Ubisoft úplne stratili záujem o slovíčko „Pack“. Toto slovíčko totiž mnohí vydavatelia využívajú len v spojitosti s drobným DLC balíčkom, ktorý prinesie do hry nové kozmetické itemy alebo veci, ktoré by človek očakával len v základnej hre. Platí to aj pri Daybreak Pack?

Nie tak celkom. Daybreak Pack totiž pod svojim napohľad obyčajným názvom ukrýva celkom veľkú expanziu. Hneď na úvod prinesie do hry nový co-op režim pre štyroch hráčov. V ňom budú čeliť štyria hráči vlnám zombíkov, ktorých obtiažnosť rastie. Bojovať proti zombíkom budú traja vojaci Red Talon s high-endovou výbavou, ktorí tiež môžu stavať a opravovať barikády, aby zvýšili svoje šance na prežitie. Štvrtý hráč bude technička, ktorá môže o odolnosti len snívať, a bude mať na starosti opravu kriticky dôležitého satelitu.

Okrem klasických a špecializovaných zombíkov pribudne do hry aj úplne nový Blood Plague Juggernaut. Predstavuje drsnejšiu a silnejšiu verziu Juggernauta, ktorý bude môcť hráčov ochromiť krvavou pliagou. Aby sa pred ním hráči mohli lepšie uchrániť, hra dostane sadu 20 nových CLEO zbraní. Pozostávajú z 8 strelných zbraní, 6 ručných zbraní a 6 nových výbušnín.

Daybreak Pack zavŕši kolekcia nových odmien a itemov odomknuteľných v režime Daybreak. Tieto odmeny môžu byť využité na to, aby boli budúce boje proti zombíkom efektívnejšie. Pridaným bonusom bude možnosť využiť tieto zbrane aj v základnej hre, kde sa k nim môžu dopracovať vaši preživší. Dokonca sa naskytne možnosť svoju civilizáciu rozšíriť o Red Talon vojaka. Nakoniec prinesie expanzia vyše 24 nových achievementov a 250(G).

Balíček vychádza 12. septembra/září za cenu 9,99€ pre hráčov štandardnej verzie hry. Sada je zahrnutá v Ultimate verzii hry. Hráči, ktorí hrajú cez Xbox Game Pass, budú mať navyše 10% zľavu, vďaka čomu sa cena balíčku zníži na 8,99€.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár