Gamescom 2018: Rare priblížilo obsah expanzie Forsaken Shores pre Sea of Thieves

Sea of Thieves Forsaken Shores
Svoj priestor na Gamescome dostalo aj štúdio Rare, ktoré momentálne aktívne vyvíja obsah do multiplayerovky Sea of Thieves. Ani nie pár týždňov po vydaní expanzie Cursed Sails sme získali nové informácie k doposiaľ najväčšiemu rozšíreniu, ktoré nesie názov Forsaken Shores.

Už dlho vieme, že doslova najväčším prídavkom expanzie bude úplne nový región Devil’s Roar. Pôjde o lokalitu plnú ostrovov s aktívnymi vulkánmi a hráči budú musieť byť obzvlášť obozretní, aby náhodou erupcia nezničila ich loď. Potenciálnou záchranou môžu byť jaskyne, do ktorých sa môžu hráči ukryť aspoň vtedy, keď ich výbuch zasiahne na ostrove. Výbuchy totiž sprevádzajú padajúce kamene a gejzíry. K tomu sa v okolí činného vulkánu výrazne zahreje voda, takže hráč sa v nej môže fatálne obariť. Tu prichádzajú na pomoc člny, ktoré ochránia hráča pred spálením.

Sea of Thieves Forsaken Shores

Ďalšou novinkou budú nové Cargo Run questy pre Merchant Alliance. Na rozdiel od klasických kuriérskych úloh, kde hráč úlohu prijme, dopátra sa k tovaru niekde na mori a následne tovar odovzdá na požadovanom mieste, v Cargo Runs toho bude viac. V prvom rade to vyzerá, že tovar teraz vyzdvihnete priamo u konkrétneho NPC (zadávateľa questu?) a odnesiete ho inam.

Tušíte správne, má to háčik. Každá úloha má svoje špeciálne podmienky. Napríklad fľaše rumu, ktoré máte odniesť, sú veľmi krehké a môžu sa rozbiť. Preto je treba plávať opatrne! Takisto sú na pláne napríklad úlohy ako preniesť luxusné oblečenie bez toho, aby zmoklo alebo nosiť kvetiny bez toho, aby zvädli.

Ešte pred vydaním tohto updatu 19. septembra/září je v pláne nová Bilge Rat adventúra. Časovo-obmedzený quest nesie meno Cursed Crews a spustí sa akonáhle skončí súčasná Cursed Sails kampaň. Hráči v nej budú môcť využívať prekliate delové gule, s ktorými sme sa mohli stretnúť práve v druhej expanzii. Tie majú nevyspytateľné efekty: Po náraze môžu zablokovať sudy alebo donútiť všetkých pirátov v blízkosti, aby tancovali.

Inou novinkou bude Reaper’s Mark Flag vlajka, ktorá zvýrazní pozíciu hráčovej lode na mape. Toto bude možné využiť napríklad na to, aby ste k sebe privolali ostatných hráčov a založili alianciu. Samozrejme, že sa to dá využiť aj na prilákanie potenciálnych obetí…

Sea of Thieves Forsaken Shores

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár