Sea of Thieves ukrýva krakena a bohaté možnosti úpravy lode

Sea of Thieves
Nová uzavretá beta Sea of Thieves nie je chránená NDA a zdá sa, že niektorí hráči to využili na maximum. Aj preto sa na Reddite objavil pomerne obsiahly zoznam vecí, na ktoré sa môžeme tešiť vo finálnej verzii Sea of Thieves, až vyjde 20. marca/března na Xbox One a Windows 10.

Azda najzaujímavejším objavom dataminera s nickom m4rx je, že hra ukrýva zmienky o krakenovi. Autori ho propagovali už skôr na jednom z artworkov, doteraz však o ňom boli, viacmenej, ticho. V súboroch hry sa však skutočne nachádza, dokonca s animáciami jeho pohybu. Podľa všetkého to bude asi najsilnejší nepriateľ – v hre sa prejaví jeho schopnosť ničiť lode obrími chápadlami v plnej paráde a dokonca si môže pochutnať aj na samotných pirátoch. Okrem toho budú hráčom škodiť skeletoni a morské panny.

Sea of Thieves Kraken Artwork

Zaujímavé je tiež, že hra ponúkne štyri morské svety, teda štyri mapy, na ktorých budeme môcť operovať a plniť questy. Jedná sa o mapy Blue Sea of PlentySea of the DamnedThe WildsWide Sea of Plunder. Súčasne s názvami máp sa v hre nachádzajú aj rôzne kľúčové lokality, ktorých je celkom požehnane.

Únik tiež ukázal ďalšie veci. Napríklad trojicu frakcií, Gold HoardersMerchant AllianceOrder of Souls. Tiež názvy rôznych NPC, s ktorými budeme môcť v hre interagovať, ku ktorým patria aj napríklad predajcovia oblečenia, bounty, zbraní a nápojov, ktoré budú slúžiť… No vlastne sú to tradičné potiony. Zaujímavá je tiež možnosť úpravy lodí, čo zahŕňa viaceré možnosti kanónov, kotevného vratidla, kolesa, stožiarov, hláv na prednej časti lode, aj celkového poťahu lode. Dokonca budú zahrnuté niektoré kúsky odkazujúce na staršie klasiky od Rare, ako je Perfect Dark, Viva Piñata alebo Battletoads. Na koniec sa spomínajú harpúny, ktoré si nájdu v hre lovecké využitie.

Sea of Thieves

via Reddit

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *