Čo si pripravilo Sea of Thieves na Vianoce?

Sea of Thieves Vianoce 2020

Sea of Thieves oslavuje už tretie Vianoce a pirátske legendy neprekvapí, že počas nasledovných dní budú vody a ostrovy neobvykle štedré. A tento rok sú ešte štedrejšie vďaka všetkým tým novinkám, ktoré dorazili do hry.

Výsledkom je viac než mesačný event 12 Deeds of Giving. Po vzore ostatných hier, v hre sa každý deň odomykajú nové špeciálne výzvy, ktoré presvedčia aj občasných moreplavcov, aby na moriach strávili aspoň o trochu viac času. V prvom rade to sú výzvy s jemným nádychom grindu, ktoré sa odomykajú každý deň, no s ich dokončením sa netreba nejak výrazne ponáhľať: termín dokončenia bol stanovený až na 20. januára/ledna.

Pre predstavu sa inak jedná o úlohy ako Dokonči 8 rôznych misií/výprav/voyages, pri plnení úloh pre The Order of Souls zabi 9 kostlivčích kapitánov, či odovzdaj 10 krabíc s ovocím. To je samozrejme len príklad, faktom však zostáva, že s každým ďalším dňom sú požiadavky na splnenie questu menšie a menšie. Ďalej hra ponúka pomocou Larissy z The Bilge Rats možnosť vybrať si jeden z piatich questov na urýchlenie levelovania pre jednotlivé námorné spoločnosti. Pozor, hoci sú dostupné úplne zadarmo, každý hráč si smie zvoliť len jednu.

A ak by aj toho bolo málo, môžete si zadarmo zaobstarať trojicu výprav, zasadené do troch základných regiónov mapy – The Shores of Plenty, The Ancient Isles a The Wild Roar. Tieto dvojkrokové questy sú založené na hľadaní barelov s pušným prachom, darčekov pre smrtonošov z The Reaper’s Bones, ale aj lebky Ashen Winds, krabice s výbušninami a napokon výbušné truhlice Chest of Rage.

V hre je tiež možné získať dvojicu bezplatných bonusov z mikrotransakčného obchodu Pirate Emporium. Tiež tam sú dostupné exkluzívne zimné sady ľadových zvierat, oblečenia a vizuálu lode Frozen Horizon. Áno, aj ja som to najprv prečítal ako názov istej závodnej hry, to je v poriadku. A samotný koniec roka hra oslávi eventom Grogmanay, ktorý potrvá takisto od 30. decembra/prosince 2020 do 20. januára/ledna 2021. Tento event ponúkne ďalších 6 výzev.

Oslavy konca roka je možné navyše osláviť farebným dymom z vodných diel. To je úplná novinka, ktorá je dostupná v hre za celkom rozumnú hernú menu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *