Minecraft na Windows 10 už prezentuje Ray Tracing v plnej paráde

Minecraft RTX

Minecraft je jedna z najpopulárnejších hier, ktorú si zahrá asi každá veková kategória, keďže sa jedná o sandbox survival hru, kde dokážete postaviť čokoľvek a je čisto na vašej predstavivosti, aký príbeh si vytvoríte.

Hra bola vydaná v roku 2009 a jej grafika sa až na pár textúr nezmenila naprieč rokmi, ale vždy ste mali možnosť stiahnuť si takzvané Resource-Packy, ktoré vám zmenia vzhľad celej hry. Pred pár dňami sa k milovníkom tohto kockovaného sveta dostala možnosť zahrať si Minecraft aj s vizuálnym zážitkom a to vďaka Ray Tracingu. Táto vychytávka pridáva do hry realistické svetlo a omnoho viac detailné vykresľovanie textúr, takže dokážete mať z Minecraftu aj vizuálne potešenie.

Ray Tracing podporujú grafické karty RTX 20xx alebo ak ste fanúšikom AMD tak séria RX6000. Samotná firma sľubuje, že ak vlastníte RTX 2060, hra by vám mala ísť na 60fps pri rozlíšení 1920 x 1080. V prípade RTX 3080 a 3090 by ste mali byť schopní hrať na 60fps v 4K.

V prípade, že RTX grafickú kartu doma nemáte, stále je tu možnosť si hru takto vylepšiť o svetlá a tiene. Ak si do Minecraftu nainštalujete takzvaný Optifine ktorý vám rozširuje nastavenia celej hry tak máte možnosť si stiahnuť z internetu Shader Packy, ktoré podstate robia to isté ako náš spomínaný Ray tracing. Existuje mnoho videí na YouTube s rôznymi Shader Packmi ktoré sú voľne stiahnutelne takže si viete vybrať podľa vášho gusta a vaša hra môže byť pekná aj bez najnovšej grafickej karty a Ray Tracingu.

Microsoft tiež v minulosti prezentoval možnosti využitia Ray Tracingu v Minecrafte na Xbox Series X|S, no je zatiaľ otázne, či sa toto niekedy zrealizuje. Konieckoncov už jedno vylepšenie, pre Xbox One X, zrušili.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *