Age of Empires II vstúpi do roku 2021 s novým dodatkom

Age of Empires II: Definitive Edition

Definitívny remake najznámejšej RTS hry od Ensemble Studios oslavuje svoje prvé výročie a pri tejto príležitosti dostáva Age of Empires II: Definitive Edition obrovskú aktualizáciu, ktorá bude zadarmo a prinesie nové eventy, misie, scenáre a mapy.

Xbox Game Studios, štúdio World’s Edge a partneri však prestavili aj nový dodatok Lords of the West, ktorý môžeme očakávať 26. januára/ledna 2021. Dodatok prinesie nové hrateľné civilizácie, nové kampane a 16 achievementov. Nové civilizácie sú Burgundi a Sicílčania, ktorí dostanú špeciálne jednotky, technológie aj novú architektúru budov.

Burgundi boli východogermánsky kmeň, ktorého pôvod nie je tak celkom jasný: mohli pochádzať ako z Dánska, tak z Nórska. V hre majú dve špeciálne jednotky, kavalérie s kritickým útokom a ťažkoodencov známych ako Flámske milície. Vďaka viniciam, novej špeciálnej budove dokážu premeniť jedlo na zlato v pomere dva ku jednej a za každého vášho vojaka, ktorý padne v boji, dostanete polovicu jeho ceny ktorú ste za neho utratili naspäť. V ponuke ešte máte schopnosť skúmať technológie popredu z éry v ktorej ešte nieste, takže viete získať super náskok pred ostatnými.

Druhá hrateľná civilizácia Sicílčania sú zmesou Románskeho a Juhotalianského etnika žijúcou na ostrove Sicília a zameriavajú sa na pechotu so špeciálnou jednotkou Seržant, ktorí následne môžu postaviť špeciálnu budovu Donjon ktorá vie vytvoriť viac seržantov, schovať jednotky a zároveň aj strieľať na nepriateľov. Sicílčania dokážu postaviť hrady a centrum mesta o 100% rýchlejšie oproti ostatným civilizáciam a pozemné jednotky vedia odraziť 33% z celého bonusového zranenia. Netreba zabudnúť na špeciálnu technológiu, ktorá pri postavení centra mesta pridá 7 seržantov medzi vaše jednotky.

Ak ste typ hráča čo sa radšej hraje sám, ale ste už unavení z doterajších kampaní v hre, tak 3 nové plne dabované scenáre v singleplayer kampani vás určite potešia. Jedna z nich sa sústredí na kráľa Edwarda Longshanksa, ktorý je už hráčom Age of Empires II známy ako ten, ktorý im strpčoval život v tutoriáli. Samozrejme aj pre lovcov achievementov sa nájde 16 nových úloh s hodnotou 200(G).

Ak sa vám Lords of the West zapáčil môžete si ho predobjednať za 10€ na Steame alebo Microsoft Store. Samozrejme treba vlastniť aj základnú hru takže ak ju náhodou nevlastníte doporučujeme cez Xbox Game Pass pre PC kde sa základná hra nachádza.

Age of Empires II: Definitive Edition - Lords of the West
Age of Empires II: Definitive Edition - Lords of the West
Developer: Forgotten Empires, Tantalus Media, Wicked Witch
Price: 9,99 €

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár