Super Duper Graphics Pack pre Minecraft bol zrušený

Minecraft Master Collection

Jedna z vecí, o ktoré sme sa v posledných rokoch okrem iného zaujímali, bolo, kam sa podel Super Duper Graphics Pack pre Minecraft. Balíček grafických vylepšení bol oznámený spolu s Xbox One X a hráči sa ho mali dočkať ešte v roku 2017.

No čas plynul a Microsoft hovoril o spoplatnenom balíčku Super Duper Graphics Pack čoraz menej. Predstavený bol na E3 2017 a okrem traileru dostal vlastný dev blog. Ešte tento rok sme sa dozvedeli, že na projekte pracovalo 8 vývojárov a to mohlo znamenať, že ho jedného dňa uvidíme. Ale nestane sa tak.

Mojang totiž ukončil vývoj grafického galíčku. Štúdio uvádza, že vývoj bol technicky príliš náročný na implementovanie a v konečnom dôsledku nefungoval na jednotlivých platformách tak, ako mal. V princípe, na rozdiel od užívateľských modov, museli vývojári pri oficiálnom balíčku zaručiť dobrú optimalizáciu, aby hra fungovala tak, ako má a nedochádzalo k pádom, preťažovaniu hardvéru alebo k opätovnému načítavaniu grafiky. Skrátka, vytvoriť mod a skutočný produkt sú dve rôzne veci.

Štúdio mrzí, že sa mu nepodarilo dodržať sľub. Dodáva však, že plánuje hľadať ďalšie spôsoby, ako potešiť hráčov na jednotlivých platformách novým vizuálom. K tomuto sa Mojang hodlá vyjadriť neskôr. Súčasťou balíčku mali byť aj vylepšenia pre Xbox One X vrátane podpory 4K rozlíšenia. Hra ale dodnes nebola vylepšená pre konzolu a beží naďalej v 1080p rozlíšení. Sada mala byť dostupná zadarmo pre majiteľov Xbox One X, na ostatných zariadeniach šlo o 5€ doplnok.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    O tom, že se odkládá Super Duper grafika bylo jasno po loňské E3, kde o Minecraftu napadlo ani slovo. Je to škoda, velice jsem se na to těšil. Myslel jsem si, že se jej dočkám na nové generaci (výkon konzole). Ale kdo ví, třeba ten důvod nebyl jen malý výkon současné generace. Když se totiž dívám na upravenou grafiku, tak čím více vylepšení , tím méně Minecraft feeling.
    Na druhou stranu doufám, že Minecraft neusne na vavřínech a nenechá se (zbytečně) převálcovat hrami typu Hytale. Jakkoliv je konkurence zdravá a potřebná.

  1. 15. decembra 2020

    […] Microsoft tiež v minulosti prezentoval možnosti využitia Ray Tracingu v Minecrafte na Xbox Series X|S, no je zatiaľ otázne, či sa toto niekedy zrealizuje. Konieckoncov už jedno vylepšenie, pre Xbox One X, zrušili. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *