Minecon 2019: Minecraft Earth dostane už budúci mesiac Early Access

Všetko to začalo vydaním experimentálneho Minecraftu pre HoloLens. tedy nám Mojang ukázal, že rozšírená realita môže byť pekne kockatá, a čoskoro sa o tom presvedčíme všetci. Nový titul Minecraft Earth totiž stavia na HoloLens verzii, no rozširuje ju do svetového formátu.

Mojang spočiatku prezentoval, že Minecraft Earth nám dá možnosť zbierať bloky vo svete a s ich pomocou budovať rôzne objekty, od vlastného domčeku po hrady. Okrem toho, do sveta sa cez naše displeje dostali aj tvory z Minecraftu, ako napríklad sliepky a prasiatka. Možnosti sa však s vydaním verejnej Early Access verzie značne rozšíria. Po vzore Pokémon GO má hra dostupnú svetovú mapu, po ktorej sa môžete pohybovať a zbierať na nej rôzne itemy.

Špecialitou u Minecraft Earth však budú Adventures, teda mini-eventy, ktoré zahŕňajú napríklad bojovanie proti skeletonom alebo ťaženie diamantov. Kvôli tomu hra dostane pri zahájení verejnej bety zbrane a nástroje. Plus, pribudne crafting. Adventúry môžu mať fixné pozície vo svete, ale tiež sa môžu náhodne generovať v hráčovom okolí. Teda podobne, ako sa v Pokémon GO spawnujú pokémoni.

Nanešťastie, dnes nie je jasné, kde bude hra dostupná. Uzavretá beta je dostupná už teraz vo Švédsku, Japonsku, Veľkej Británii, USA a Mexiku. Do konca tohto roka by však mala byť verejná beta dostupná v celom svete s výnimkou Číny. Odporúčame však rešpektovať nedostupnosť hry v našich krajinách, keďže Microsoft v uzavretej bete rozdal niekoľko banov za snahu „vkradnúť“ sa na servery.

Verejná beta Minecraft Earth bude dostupná pre iOS a Android v októbri/říjnu 2019. Prvý veľký update (Adventures, Crafting) vychádza na jar 2020.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár