Xbox Feedback končí, nahradí ho organizovaný program Xbox Ideas

Xbox Insider
Jednou z tých menej prezentovaných zmien minulého týždňa je koniec štandardného programu Xbox Feedback. V ňom mali užívatelia možnosť zverejniť svoje priania a po komunitnom hlasovaní dúfať, že práve ich nápad sa podarí pretlačiť do najbližšieho softvérového updatu.

Nápadov sa však nahromadilo toľko, že niektoré drobnosti predčili skutočne zaujímavé myšlienky. S tým je ale, aspoň čiastočne, koniec. Microsoft totiž oznámil prerobenie programu na Xbox Ideas, ktorý bude mať nové užívateľské prostredie a bude viac zameraný na konkrétne oblasti, než aby z toho bol nezorganizovaný chaos. Tiež došlo k zmene pretláčania ideí. Možnosť pretlačiť ideu k tímu Xbox bude mať tri fázy.

Prvou fázou bude zber nápadov. V tejto fáze budú užívateľom predostrené nápady na oblasti, ktoré by sa mohli dočkať vylepšenia. Tu môžu užívatelia hlasovať za konkrétne oblasti, kde by radi prívitali vylepšenia a tiež komentovať, vkladať tak do témy svoje nápady na konkrétne vylepšenia v danej oblasti. Momentálne sú vedúcou kategóriou Vylepšenia v oblasti nastavenia rodiny a detských účtov. Medzi ďalšími nájdeme aj možnosť rozšírenia systému Xbox o nové jazyky, ale táto kategória je dnes na 7. mieste so 73 hlasmi.

Následne sa u “víťaznej” témy prejde do fázy hlasovania, kde budú mať užívatelia možnosť hlasovať a komentovať jednotlivé nápady. Nutno dodať, že duplikáty a nápady, ktoré nijak nesúvisia s témou, budú odstránené. Po skončení hlasovania sa Microsoft nakoniec o víťazné nápady podelí na Xbox Insider blogu a malo by dôjsť k fáze prípravy. Jednotlivé kampane budú trvať približne 1 až 3 mesiace.

Spoločnosť tiež uvádza, že jednou z funkcií v Idea Drives bude Suggestion Box, teda okno, cez ktoré môžu užívatelia prezentovať, aké časti Xbox skúsenosti by radi vylepšili. Nutno dodať, že má ísť o druhy problematiky a nie konkrétne funkcie. Tie možno prezentovať ďalej v komentároch pod zverejnenou ideou. Táto funkcia bude obzvlášť moderovaná a preto netreba čakať, že niektoré žiadosti budú schválené. Microsoft pri nich hodnotí jazykzrozumiteľnosťdopad.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

4 komentáre

  1. JR píše:

    Už před 3 dny jsem odeslal nápad na českou lokalizaci a stále čekám až mi to moderátor schválí, tak uvidíme…

  2. Jogurtik píše:

    Bezva přišly jsme hlasy o lokalizaci češtiny :-((((

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *