Gears 5: Dve edície, crossplay a 4K 60fps v každom režime

Gears 5
Microsoft na E3 oficiálne predstavil Gears 5 a aj keď z názvu vypustil slová „of War“, ešte stále to nič neznamená. Séria sa tak volá naďalej, iba hra bude mať kratší názov.

Dôvodom je podľa Aarona Greenberga to, že s týmto názvom prišli fanúšikovia. Práve oni začali sériu nazývať „Gears“ a popularita tejto skratky spravila svoje. Dnes tak hru volá každý a Microsoft nevidí dôvod, prečo by mal udržovať pôvodný, dlhý názov.

Gears of War 5 má na rozdiel od Halo Infinite naplánované vydanie na rok 2019, kedy sa o hre dozvieme ešte viac a uvidíme snáď aj nejaký ten dlhší gameplay. Už teraz ale o hre vieme k hre potvrdiť niekoľko vecí. Je isté, že budeme hrať za Kait, no nie je jasné, či je jedinou hrateľnou postavou, alebo si zahráme aj za ostatných. Titul rozpráva príbeh o tom, ako sa závislosť ľudstva na technológiách postarala o jeho úpadok. Práve to dalo nepriateľom šancu zjednotiť sa a vykynožiť ľudstvo raz a navždy.

The Coalition sľubuje doposiaľ najkrajší vizuál v Gears of War, stvorený z obrovského množstva rozličných prostredí. Má ísť o najväčší a najdiverzifikovanejší svet, aký sme kedy videli: ľadovce, púšte alebo zatopené ruiny. Uvidíme tak celkom nové zákutia Sery a to dokonca v 4K 60fpsHDR. S takýmto grafickým nastavením si vychutnáme každý režim, ktorý Gears of War 5 ponúka. Kampaň si užijeme solo, ale aj v co-ope (online aj lokálne, cez split-screen). Samozrejmosťou už bude štandardný multiplayer, ale na ohlásenie nových co-op a kompetitívnych módov si ešte počkáme. Potvrdený je tiež crossplay medzi Xbox One a Windows 10.

Microsoft tiež v dokumentácii uvádza, že by hra mala vyjsť v Štandardnej edíciiUltimate edícii. Obsah druhej menovanej známy nie je, ale mohol by sa zachovať podobný DLC systém ako pri terajšej hre. V súčasnosti je tiež v pláne, aby hra vyšla len na jednom disku. To sa však môže do vydania zmeniť.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *