Vývoj Lords of the Fallen 2 bol reštartovaný

Lords of the Fallen
Lords of the Fallen 2 to nemajú ľahké. Neúspech hry Sniper: Ghost Warrior 3 sa totiž dotkol aj ďalších projektov z dielne CI Games, medzi ktoré patrí aj akčné RPG, o ktorom je dnes reč.

CI Games po neúspechu prehlásili, že už nebudú mať priveľké ambície a že ani LotF 2 nebude také veľké, ako sme očakávali. To sa ale môže zmeniť, pretože hra zmenila štúdio. Vývoj majú na starosti Defiant Studios, ktorého zakladatelia pracovali v minulosti na Just Cause 3. Teraz oznámilo, že vývoj hry bol reštartovaný. Titul preto bude vyzerať úplne inak a tvorcovia dokonca ani nemajú v pláne použiť materiál, ktorý vytvoril bývalý vývojár Zaklínača Tomasz Gop so svojimi kolegami v predprodukčnej fáze hry.

“Je to naozajstný reset, čerstvý štart. Je tu nový engine – Unreal 4 – a nový tím. Tím, ktorý nemá rozsiahle a žiarivú minulosť s vývojom akčnej RPG, ale to vidíme ako silnú stránku,” uviedol generálny riaditeľ David Grijns. “Veríme, že niektoré naše veci prekvapia fanúšikov jednotky a dokážeme rozšíriť hráčsku základňu. Veľa ľudí bolo voči tomuto žánru zdržanlivých, pretože ho pokladalo za príliš náročný,” doplnil ho Ronald Lesterlin, spoluzakladateľ štúdia Defiant.

Samotné štúdio bolo založené v roku 2016, keď Grijns a Lesterlin odišli z Avalanche New York, ktoré taktiež založili oni v roku 2011. Pôvodne bolo v záujme štúdia pracovať na co-op multiplayerovke, ale čoskoro sa ich záujem presunul na Lords of the Fallen 2, ktoré má nádych hier Dark Souls od From Software.

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *