Sony si patentovalo systém spätnej kompatibility s automatickým remastrom

Sea of Thieves 540p
Patenty v princípe ešte nemusia znamenať, že spoločnosti takú vec skutočne chystajú, zvlášť, keď by ju mohla oberať o zisk. Napriek tomu nám však dávajú zaujímavý pohľad do sveta vývojárov a ich kreativity.

Skutočne zaujímavý patent získalo v uplynulých dňoch Sony. Jeho softvéroví inžinieri objavili spôsob, ako zmodernizovať spätnú kompatibilitu a zároveň inovovať vec, ktorú načal už Xbox One X. Na ňom totiž viaceré hry z Xboxu 360 bežia v natívnom 4K a v zopár tituloch dokonca nájdeme podporu HDR, ktorá sa odrazí v krajších farbách. V praxi tak odpadá nutnosť remastrovania, pretože hry ako Skate 3 alebo Red Dead Redemption svojou grafikou dosahujú a miestami prekonávajú grafiku niektorých dnešných hier.

Sony Texture Remaster Patent

V prípade patentu od Sony sa stretávame s možnosťou, že by sa remastrované textúry a remastrované audio nachádzalo na serveroch PSN, odkiaľ by na základe identifikátorov vedelo nahradiť jednotlivé súbory novými, čím by sa v podstate vedela vylepšená spätná kompatibilita posunúť ešte ďalej. Čo sa už samotného patentu týka, spoločnosť ho nakoniec nemusí použiť. Žiadosť o jeho schválenie totiž pochádza z 22. novembra/listopadu 2016 a k jeho schváleniu zo strany amerického patentového úradu došlo iba pred pár dňami, 2. októbra/října 2018.

Sony Audio Remaster Patent

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *