Five Nights at Freddy’s zamieri na Xbox

Nezávislému vývojárovi Scottovi Cawthonovi sa podarilo zo svojej hororovej série Five Nights at Freddy’s vytvoriť skutočný fenomén, ktorý expanduje za hranicu PC.

Vývojár oznámil, že porty pôvodných FNAF hier sa dostanú na Xbox One, PS4, Nintendo Switch, iOS a Android s vylepšenou grafikou. Pôjde tak o HD porty hier, ktoré budú grafikou viac odpovedať dobe. Práce sú však hotové len z 20% a tak by sme sa prvých portov mohli dočkať zrejme až na budúci Halloween, teda takmer o rok. Na portoch spolupracuje štúdio Clickteam, ktoré upraví hry a prispôsobí ich pre jednotlivé platformy.

Cawthon ďalej oznámil, že je vo vývoji nová AAA hra Five Nights at Freddy’s, ktorá bude kvalitami zrejme na celkom inej úrovni, než pôvodné indie projekty. Nutno ale dodať, že ide o dlhodobý ciel, keďže na hre sa ešte ani nezačalo pracovať. Okrem toho sa pracuje na filme, ktorý dostane nový scenár. Pôvodný scenár sa páčil aj Chrisovi Columbovi, režisérovi filmu Sám Doma a prvých dvoch Potterov. Cawthon však dostal lepší nápad a preto pracuje na novom príbehu, ktorý môže byť ešte lepší, než predošlý. Odohrávať sa bude v období prvých troch hier.

Okrem toho sú v príprave aj hry Five Nights at Freddy’s VR (40% hotové), Five Nights at Freddy’s AR (10% hotových) a nová knižná séria od vydavateľstva Scholastic. Oproti pôvodnej knižnej sérii má byť omnoho inakšia a skôr pôjde o sériu poviedok z FNAF univerza, než o hotové príbehy. Séria vyjde v podobe piatich kníh, každá s tromi príbehmi.

via Gematsu

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *