RECENZIA The Gardens Between

The Gardens Between
Koniec roka bol pre indie vývojárov aj Game Pass naozaj plodný. Práve koncom roka sme sa dočkali vydania množstva menších hier, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť. Najmä, ak ste predplatiteľom Game Passu.

Jednou z hier je aj The Gardens Between od štúdia Voxel Agents. Každý sme zrejme v detstve mali toho jedného kamaráta, s ktorým sme sa museli rozlúčiť, pretože sa rodičia rozhodli presťahovať. Presne to je nosnou myšlienkou hry a hráči sa budú pohybovať po spomienkach dvoch chlapcov Arinu a Frendta, ktorí sa počas búrky dostali do spomienkového sveta, v ktorom čas ovládate vy.

The Gardens Between
The Gardens Between
Developer: The Voxel Agents
Price: 19,99 €

Ovládanie hry je veľmi jednoduché – pohybujete sa totiž len doľava a doprava a občas stlačíte A, aby ste aktivovali niektorú funkciu. Takto sa pohybujete po leveloch, ktoré stelesňujú spomienky nerozlučných kamarátov. Levely sú pomerne malé, ale niektoré vás vedia zdržať aj dobrých 10 minút, než konečne prídete na postup, ako sa dostať ďalej. V mnohých prípadoch ale platí, že na to, aby ste sa mohli dostať vpred, sa musíte občas vrátiť späť.

The Gardens Between

V niektorom leveli sa musíte napríklad skoro neustále posúvať vpred a vzad, aby ste zistili, ktorá zo zafarbených kociek vám môže priniesť svetlo potrebné na odomknutie portálu do ďalšieho levelu a nezastaví sa pri tom pri čiernej diere, ktorá vám svetlo vezme. Inokedy vám zas pomôže klon Super Maria, prípadne vám bude vrásky na čele robiť ťukanie číselného kódu na počítač. To bola asi najnáročnejšia časť hry.

The Gardens Between je rozdelená na niekoľko kapitol a každú tvoria dva až tri levely. Vo výsledku vám prejdenie hry zaberie asi dve a pol hodiny čistého hrania, no ak chcete plniť achievementy, môže vám to trvať o niečo dlhšie. Mnohé achievementy sú premyslené a preto oceníte možnosť zopakovania si jednotlivých levelov v menu. Celkovo ich je 17 a dokopy majú už tradičných 1000(G).

Resumé

Logických hier už nie je toľko, koľko kedysi a The Gardens Between predstavuje príjemnú odbočku od všetkého, čo sme mohli za posledný rok alebo dva hrať. Vlastne, jediná podobná hra, ktorá ma zabavila na niekoľko hodín, bol Captain Toad: Treasure Tracker, ktorý sa podobne ako The Gardens Between skladalo z množstva menších levelov, ktoré vedeli hráča poriadne potrápiť. Rozdiel je však v tom, že TGB si zahráme aj na Xboxe, navyše cez Game Pass.

The Gardens Between

Celkový verdikt

8/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *