Respawn zrušil Titanfall 3

Titanfall 2

Hovorilo sa, že Respawn po boku Star Wars: Jedi Fallen Order pracuje aj na novej Titanfall hre. To sa ukázalo ako pravda, no len málokto čakal, že pôjde o zadarmo dostupnú battle royale hru. Čakali sme totiž Titanfall 3.

A toho sme sa mohli naozaj dočkať. Lenže, ako čas plynul a EA odkúpila Respawn, projekt bol zrušený a namiesto neho sa začalo robiť na Apex Legends. Potvrdilo to samotné štúdio. Zároveň potvrdilo, že Titanfall 3 nie je vo vývoji.

Miesto toho, aby sme sa snažili niekoľko mesiacov presviedčať skeptické publikum trailermi a dojmami, sme si povedali ‚Nech hra hovorí sama za seba‘. Je to najsilnejší protiliek na možné problémy. Po tom, čo nás kúpila EA, sme začali robiť free-2-play hru s loot boxami a nie je to Titanfall 3. Hru sme sa proste rozhodli vydať a nechať hráčov, aby ju hrali. Je to perfektný spôsob, ako zhatať marketingové plány.

– Drew McCoy, hlavný producent hry

Kotaku s odvolaním na svoje zdroje uvádza, štúdio na jeseň/podzim 2017 skutočne vyvíjalo Titanfall 3. Štúdio ho chcelo vydať čím skôr. Predošlé dve hry totiž bežia na Source engine a na tom istom engine mala bežať aj tretia časť. Vývojári sa ale báli toho, že ak hra vyjde neskôr ako v roku 2018, bude vyzerať a pôsobiť zastaralo. Zrejme aj to bol, spolu s kúpou EA, dôvod na zrušenie T3 a vyvinutie Apex Legends.

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *