THQ Nordic kupuje Warhorse za 860 miliónov Kč

Kingdom Come Deliverance

THQ Nordic bol opäť na rybolove a tentoraz si priniesol poriadne veľký úlovok – a poriadne drahý.

Vydavateľ, ktorý v poslednom čase začal nakupovať štúdiá ako zmyslov zbavený, totiž kúpil štúdio Warhorse Studios Dana Vávru. Vydavateľ, respektíve jeho divízia Koch Media (ktorá je vlastníkom vydavateľa Deep Silver), ho odkúpil za 42,8 milióna eur, teda približne 860 miliónov Kč. Nákup bol vykonaný v peňažnej forme a teda nie prostredníctvom nákupu podielu v štúdiu, ako je vo zvyku iných investorov.

Podľa nového vlastníka ostane štúdiu Warhorse aj naďalej kreatívna nezávislosť a teda štúdio si môže vyvíjať, čo chce. Okrem toho si zachová všetkých ľudí na doterajších funkciách. Zakladatelia Dan Vávra a Martin Klíma ostávajú naďalej v štúdiu, rovnako tak ako CEO Martin Fryvaldský.

Stať sa súčasťou THQ Nordic je pre naše štúdio významným míľnikom. Začali sme ako malý startup s pár zamestnancami, ktorí boli dostatočne zapálení pre vývoj tohto náročného projektu. Zručnosti našich členov, dôvera a podpora nášho hlavného investora a nadšenie našich fanúšikov, ktorí podporovali vývo Kingdom Come: Deliverance prostredníctvom kampane na Kickstarteri, nám umožnila vyrásť do medzinárodnej úrovne. Veríme, že dodatočné zázemie poskytnuté spoločnosťou THQ Nordic nám umožní posunúť našu misiu, prinášať hráčom vzrušujúce hry a posúvať tak hranice herného priemyslu.


Martin Fryvaldský, CEO Warhorse Studios
Kingdom Come Deliverance
Po práci je čas na dobre vychladenú 12°

via Gematsu

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Doufám, že to bude ku prospěchu studia a KC:D 2. Každopádně budu situaci poočku sledovat, a pokud odejde někdo důležitý (Vávra, Klíma), tak…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *