Activision Blizzard prepustí 800 zamestnancov

Blizzard

Špekulácie sa potvrdili a Activision Blizzard informoval personál o tom, že zredukuje 8% pracovnej sily. To znamená, že o prácu príde takmer 800 zamestnancov.

Spoločnosť plánuje zredukovať personál v rámci všetkých troch organizačných zložiek, medzi ktoré patria vydavateľstvá Activision, Blizzard a King, tvorcovia mobilného hitu Candy Crush Saga. Prepúšťanie sa dotkne najmä pozícií, ktoré nesúvisia s vývojom hier. Naopak, zatiaľ čo na pozíciách ako sú účtovníctvo či marketing dôjde k prepúšťaniu, iné divízie dostanú viac personálu.

Toto sa dotkne napríklad tímov, ktoré majú na starosti vývoj sérií Call of Duty alebo Diablo, kde sa okrem mobilného titulu Immortal pracuje aj na novej veľkej hre. Tá mala byť predstavená už na Blizzcone, avšak predstavenie bolo na poslednú chvíľu odložené a nahradené uvedením mobilného dielu. Ako to dopadlo, už netreba približovať.

Samotné prepúšťanie sa podľa zdrojov blízkych serveru Kotaku dotklo napríklad štúdia High Moon, vydavateľského oddelenia Activisionu a Blizzardu a značná časť personálu mala byť prepustená z esports divízie Blizzardu. Spoločnosť však plánuje prepustenému personálu poskytovať naďalej finančnú pomoc, zdravotnú starostlivosť, vyplácať podiely na zisku a tiež pomôže nájsť prácu inde.

Activision

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *