Activision odhalil prvé detaily o novom Call of Duty

Call of Duty Modern Warfare 2

Po vydaní čisto multiplayerového Black Ops 4 sa Activision pomaly pripravuje na novú časť, ktorá opäť ponúkne príbehový režim pre jedného hráča.

Potvrdil to samotný prezident Activisionu Rob Kostich pri hovore s investormi. Práve tu odhalil prvé detaily o hre, ktorú bude vyvíjať štúdio Infinity Ward. Vraví, že hra, ktorá sa bude odohrávať v modernej dobe, ponúkne novú a rozsiahlu príbehovú kampaň. Ak je to pravda, potom by to mohlo znamenať, že nové Call of Duty konečne prinesie dlhšiu kampaň. Pravda, WWII ponúklo kvalitný príbeh, ale bola to záležitosť na pár hodín a potom šup do multiplayeru.

Activision tiež prehlásil, že chystané Call of Duty tiež prinesie zábavný co-op gameplay a veľký multiplayerový režim. V tomto prípade nemusí ísť nutne o populárnych Zombies. Pokojne môže ísť o battle royale mód podobný Blackoutu v Black Ops 4. Ten, na rozdiel od hier typu Fortnite a PUBG, ponúka hranie pre vyše 80 hráčov, avšak pri neustálych 60fps. Na Xbox One X navyše aj v 4K rozlíšení.

Potvrdil aj to, že hra vyjde na jeseň/podzim a prezident Activisionu verí, že hra bude dlho rezonovať medzi fanúšikmi.

Môžem povedať, že keď sa pozriete na posledných 10 rokov Call of Duty, tak Rob podceňuje entuziasmus, ktorý vládne vovnútri štúdia. Priznám sa, že takto veľa zápaľu pre novú hru som ešte u našich vývojárov nikdy nevidel. Takže áno, sme naozaj potešení z jesenného Call of Duty.


Bobby Kotick, CEO Activision Blizzard

via CharlieIntel

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *